skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سهام توسن در بازار فرابورس به فروش رفت

میثم قاسمی تحریریه

۲۴ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ مهر ۱۴۰۰

سهام شرکت توسن در بازار فرابورس ایران عرضه شد و هر سهم این شرکت به قیمت ۷۶۳ تومان به فروش رفت.

به گزارش پیوست، امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور) و مطابق برنامه، ۵ درصد سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین (توسن) در بازار فرابورس ایران عرضه اولیه شد و هر سهم به بالاترین قیمت تعیین شده در بازه اعلامی، به فروش رفت.

۱۰ درصد سهام توسن در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن در بازار اول فرابورس عرضه شده است که در مرحله اول، ۵ درصد آن (معادل ۱۰۲ میلیون سهم) برای فروش گذاشته شد.

دامنه قیمت مجاز در ثبت سفارش هر سهم توسن از ۶ هزار و ۲۴۴ تا ۷ هزار و ۶۳۰ ریال تعیین شده بود که در نهایت این سهام به بالاترین قیمت فروخته شدند.

همچنین بر اساس ماده ۶ مکرر ۳ دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.

با توجه به اینکه عرضه اولیه سهام توسن به روش ترکیبی انجام شده است، ۵ درصد سهام باقی مانده در آینده به فروش خواهد رسید که جزئیات این فرآیند در سایت کدال منتشر خواهد شد.

عرضه به روش ترکیبی، به عنوان مدلی جدید در عرضه‌های اولیه تعیین شده است. در این شیوه، مدل ثبت سفارش در دو مرحله انجام می‌شود. به این ترتیب که در مرحله اول بخشی از سهام (۷۰ تا ۱۰۰درصد کل سهام قابل عرضه به تشخیص بورس)  که برای عرضه اولیه مشخص می‌شود، به سرمایه‌گذاران واجد شرایط یعنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری از قبیل‌ ETFها و صندوق‌های صدور و ابطال‌ یا همان Mutual Funds اختصاص داده می‌شود.

پیش از این ولی‌الله فاطمی، بنیان‌گذار توسن، در یک نشست خبری که به مناسب عرضه سهام توسن در بورس برگزار شده بود، پیش‌بینی کرد درآمد این شرکت در سال ۱۴۰۴ به هزار میلیارد تومان خواهد رسید. او سرمایه این شرکت را ۲۰۴ میلیارد تومان و افق پیش روی این شرکت را درآمد سالانه ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

توسن یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور است که در سال ۷۸ با نام «کیش ویر» تاسیس شد و در سال ۸۷ به «توسن» تغییر نام داد. این شرکت به عنوان شرکت صادرکننده نمونه ملی حوزه فناوری اطلاعات کشور در سال ۱۳۹۹ برگزیده شد. توسن به عنوان دویست و سی و هشتمین نماد معاملاتی و شصت و هشتمین شرکت در بازار اول فرابورس به ثبت رسیده است.

https://pvst.ir/axq
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو