skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۴۳۰ ریال سود به ازای هر سهم توسن بین سهامداران تقسیم شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۹ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

توسن در اولین مجمع عمومی سهامدارانش پس از ورود به بازار سرمایه، ۴۳۰ ریال به هر سهم خود سود تخصیص داد. این رقم، ۵۶ درصد سود هر سهم توسن در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ است.

به گزارش پیوست، شرکت توسعه نرم‌افزاری نگین (توسن) که شهریور امسال سهام خود را در بازار فرابورس ایران به فروش رساند در اولین مجمع عمومی عادی سالانه خود که امروز (۹ بهمن ۱۴۰۰) برگزار شد، به ازای هر سهم ۷۶۲ریال سود ثبت کرد اما ۵۶ درصد این رقم یعنی ۴۳۰ ریال به ازای هر سهم را میان سهامداران خود تقسیم و بقیه آن را به صورت سود انباشه در حساب‌هایش ذخیره کرد و بدین ترتیب سود انباشته این شرکت به ۲۱۵ میلیارد تومان رسید.

صورت‌های مالی منتشرشده توسن در سایت کدال نشان می‌دهند این شرکت در سال مالی اخیر بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان بیشتر از سال مالی ۹۹ درآمد عملیاتی داشته است؛ با وجود این به دلیل افزایش هزینه‌ها در نهایت این شرکت بیش از ۵۵ میلیارد تومان کمتر از سال گذشته سود خالص داشته و سود آن به ۱۵۵ میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

برنامه ۱۴۰۱ فروش بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان است

در مجمع امروز توسن، روح‌الله فاطمی اردکانی، مدیرعامل این شرکت، با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سالی متفاوت برای توسن بود گفت:‌ در سال گذشته ضمن افزایش ۳۳ درصدی درآمد فروش نسبت به دوره قبل توانستیم درآمدزایی از محل صادرات محصولات نوآورانه را تداوم بخشیم و موفق به اخذ تندیس صادرکننده نمونه در بخش فناوری شویم.

به گفته فاطمی، در حال حاضر این مجموعه در ۶ کشور حضور بین‌المللی دارد و خدمات این شرکت در بیشتر از ۵۰ بانک و نهاد دولتی ارائه شده و بیش از ۲۷ میلیون ایرانی از این خدمات استفاده می‌کنند.

او گفت: چشم‌انداز ما برای توسن این بود که در افق زمانی پنج‌ساله در جمع ۱۴ شرکت‌ برتر ارائه‌کننده سرویس‌های بانکداری در جهان و برترین ارائه‌کننده راهکارهای بانکداری اسلامی در دنیا باشیم.

فاطمی ادامه داد: به روند رشدی که در پنج سال گذشته برای شرکت متصور بودیم رسیده‌ایم؛ از سال ۱۳۹۵ که ۸۱ میلیارد فروش شرکت بوده است به ۴۲۷ میلیارد در سال ۱۴۰۰ رسیده‌ایم. در سال ۱۴۰۰ ارزش شرکت در بازار بورس ۳۸۰۰ میلیارد تومان بوده است و قیمت هر سهم با رشدی ۳۳۳ درصدی حدود ۲۵۷۰ است.

به گفته او، محورهای استراتژیکی برای توسن در نظر گرفته و سعی بر این شده که تصمیمات‌ بر مبنای دو محور اصلی بازار و محصول باشد. محور بازار شامل مشتریان بانک، دولت الکترونیکی، شرکای تجاری و استارت‌آپ‌ها، خدمات مشاوره‌ای، توسن بوم و B2C، فروش بین‌المللی، بانک‌های‌ بزرگ، بانک‌های کوچک و متوسط و محصولات گروه توسن است و محور محصول عبارت از کربنکینگ، سوئیچ و پرداخت، بانکداری الکترونیکی، داده و سرویس‌های باز و بانک به کسب‌وکار است.

فاطمی توضیح داد: محورهای فرعی نیز شامل سرویس و فرایند است که سعی کرده‌ایم استانداردهایی را که برای فرایند‌های داخلی وجود دارد اخذ کنیم.

او در رابطه با برنامه‌های آینده این مجموعه گفت: ما در بازار خارجی شرکت‌های جنوب شرق آسیا را داریم و از امسال قصد داریم به سمت اروپا رفته و قابلیت اتصال به تراکنش‌های بین‌المللی ویزا مستر را در برنامه‌های خود داشته باشیم.

فاطمی در تشریح برنامه‌های مالی آینده این مجموعه گفت: یکی از برنامه‌های مالی ما در سال ۱۴۰۱ افزایش نفوذ در بازار جهانی و بالا بردن فروش به بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان است. علاوه بر این، برای اینکه تمرکزمان روی بازار جهانی باشد، برنامه داریم که حداقل ۱۰ درصد از فروش‌مان را فروش خارجی داشته باشیم.

https://pvst.ir/bsa
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو