skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا در ساترا برگزار شد

۱۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا روز گذشته، چهارشنبه ۱۲ مردادماه با حضور سعید مقیسه رییس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر(ساترا)، تعدادی از مدیران این سازمان و فعالان بخش خصوصی در ساختمان مرکزی ساترا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ساترا، سعید مقیسه در ابتدای این مراسم گفت: حمایت از بخش خصوصی و رسانه‌های صوت‌ و تصویر فراگیر را وظیفه خود می‌دانیم؛ ساترا برای حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر که رتبه ارزشیابی خوبی کسب می‌کنند، بسته انگیزشی مناسبی با چهل مولفه پیش‌بینی کرده است که بنا داریم هرماه یکی از این مولفه‌ها را رونمایی کنیم.

او افزود: سعی داشتیم تا این بسته حمایتی بر اساس نیازهای صنعت تنظیم شود. از جمله بندهای آن می‌توانم به ارائه محتوای رایگان انحصاری صداوسیما به پلتفرم‌ها و صدور مجوز عرضه آن‌ها بر مبنای فروش تعرفه مصوب، امکان پخش محتوای انحصاری صداوسیما با ایجاد افزونه اختصاصی، ارائه خدمات ممیزی رایگان و … اشاره کنم.

وی افزود: پیش‌تر پلتفرم‌ها فقط اجازه قرار دادن لینک برنامه‌های تلویزیونی در سامانه خود را داشتند که مشخص نبود، کاربر بعد از کلیک روی لینک بار دیگر به سامانه مبدا مراجعه کند اما اکنون امکان پخش محتوای انحصاری صداوسیما با ایجاد افزونه اختصاصی فراهم شده است.

مقیسه همچنین گفت: امروز دنیای رسانه، بر مبنای محتوای تعاملی می‌چرخد اما ما در ایران در پاره‌ای از موارد نهایت تعاملی که بین مخاطب و اثر برقرار می‌کنیم، عدم پخش سریالی است که آمار پایین بیننده دارد؛ به زعم بنده سامانه‌های ویدئوی درخواستی در این حوزه وضعیت بهتری دارند و باید از این مزیت رقابتی در توسعه فعالیت خود استفاده بهینه‌ای کنند.

او در ادامه عنوان کرد: امکان دیگری که ما می‌توانیم در ساترا برای رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر فراهم کنیم، ارائه خدمات مشاوره‌ای بر اساس تحلیل‌های بر لحظه‌ای است که سازمان از وضعیت جامعه دارد تا کمکی به توسعه کسب‌وکارها باشد.

رئیس ساترا در پایان به موضوع امتیازدهی ساترا به رسانه‌ها پرداخت و تاکید کرد: اکنون امتیاز هر رسانه‌ای که مجوز فعالیت‌اش از سوی ساترا صادر می‌شود، در شروع فرایند نظارت، برابر با ۵۰ است است. بعد از شروع فعالیت بر اساس اقدامات مثبت یا منفی که انجام می‌دهد، امتیازش به کمتر از ۵۰ کاهش یا به سمت ۱۰۰ افزایش پیدا می‌کند و این امتیاز، مبنای ارائه خدمات حمایتی از سوی ساترا به رسانه‌های صوت‌ و تصویر فراگیر است.

در ادامه نمایندگان رسانه‌های حاضر در این مراسم بعد از معرفی خود نقطه‌نظرات‌شان را مطرح کردند.

در انتهای مراسم، محمد حسام‌پور معاون پایش و نظارت ساترا درخصوص تولید محتوا بیان کرد: درباره حوزه تولید محتوا باید تاکید کنم که ساترا به عنوان نهاد تنظیم‌گر این حوزه، حامی تولید محتوای مناسب در راستای تامین نیازهای خانواده‌ها است.

https://pvst.ir/cwm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو