skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌وکارهای دیجیتال توسن در «دیار» تجمیع شدند

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۱۰ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رونمایی از برند دیار

تمامی کسب‌وکارهای حوزه دیجیتال هلدینگ توسن در یک شرکت جمع شد و طی مراسمی از رویکرد جدید شرکت توسن به دنیای دیجیتال با نام «دیار» رونمایی شد.

به گزارش پیوست، امروز ۱۰ خردادماه هلدینگ توسن از اکوسیستم جدیدی به نام دیار دیجیتال رونمایی کرد. پس از این شرکت‌های آپسان، فرابوم، اعتماد هوشمند، داده‌کاوان هوشمند، سکوک، هوش مصنوعی دلفین، سپندار و سپندار ایرانیان، نوآوران توسن و زربد از این پس اعضای اکوسیستم دیار دیجیتال خواهند بود.

ولی‌الله فاطمی، بنیان‌گذار گروه توسن در مراسم رونمایی از دیار دیجیتال با اشاره به اینکه یک شهر کویری برای ایجاد هیچ دلیلی جز روحیه آفرینندگی و خالق بودن ندارد، گفت: این حس خیلی به ما در راه اقتصاد دیجیتال و ایجاد اکوسیستم دیار دیجیتال کمک کرد، دلیلی ندارد که حتماً ببینیم تا بتوانیم، می‌توانیم خودمان خالق باشیم.

او ادامه داد: این ایده به ما می‌گوید چگونه در فضای اکوسیستم دیجیتال بدون خیلی از شرایط و با وجود محدودیت‌ها فعالیت کنیم.

ولی‌الله فاطمی، بنیان‌گذار گروه توسن
ولی‌الله فاطمی، بنیان‌گذار گروه توسن

فاطمی گفت: مجموعه دیار قرار است کل فضای پیوستگی بین پلتفرم‌های دیجیتال را ایجاد کند تا محدودیت‌های موجود جلوی رشد اکوسیستم دیجیتالی را نگیرد چرا که زندگی دیجیتال قرار است بدون هیچ‌گونه محدودیت رگولاتوری، امنیتی و نظارتی به کمک فناوری بزرگ‌ترین مسئله‌ها را حل کند.

بنیان‌گذار شرکت توسن با اشاره به اینکه فناوری دیجیتالی نابرابری‌ها را با کاهش هزینه و دسترس‌پذیری از بین خواهد برد، گفت: اتصال اکوسیستم‌ها بسیار مهم است اما اعتماد در نتیجه بزرگتر شدن اکوسیستم است و هر چقدر اکوسیستم هوشمندتر باشد و بهترین تجربه کاربری را به مصرف‌کننده نهایی بدهد دیجیتال تازه متولد می‌شود.

او در پایان گفت: دیجیتال توسط حاکمیت تعریف و ایجاد نمی‌شود بلکه اکوسیستم‌ها با رشد و توسعه بستر زندگی دیجیتال را برای همه فراهم خواهند کرد.

در ادامه امید ترابی، عضو هیات مدیره توسن در خصوص تاریخچه این هلدینگ گفت: توسن از سال ۷۸ تشکیل شد و الآن ۲۳ سال از فعالیت ما می‌گذرد. اکثرا اکوسیستم ما را به تولیدکننده کربنکینگ می‌شناسند و بیشترین سهم را در این بازار داریم.

او ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ میلیون کد ملی یونیک از سیستم توسن استفاده می‌کنند و حتی در چند کشور خارجی سیستم کربنکینگ ارائه می‌دهیم. همچنین توسن بزرگ‌ترین شبکه ارتباط با اکوسیستم شرکت‌های فناوری در نرم‌افزار و سخت‌افزار را دارد.

ترابی با اشاره به مفهوم نوپای فین‌تک در دنیا گفت: با فین‌تک به یک‌باره با موضوعی در حوزه بانکداری دیجیتال و اقتصاد دیجیتال مواجه شدیم و در این حوزه نیز فعالیت‌های متعددی را در اکوسیستم دیجیتالی خود که امروز آن را با نام دیار می‌شناسیم رقم زدیم و با توجه به رویکرد سازمان فناوری اطلاعات این نوید را می‌دهم که سرویس‌های مهم و جدیدی را ارائه کنیم.

امید ترابی، عضو هیات مدیره توسن
امید ترابی، عضو هیات مدیره توسن

او ادامه داد: از سال ۱۴۰۱ توسن دیجیتال که با دیار شناخته می‌شود راه‌اندازی شد که راه‌اندازی دیار دو دلیل عمده دارد، یکپارچگی و هم‌افزایی در شرکت‌های گروه توسن و هم‌افزایی در مقابل جمع جبری و همچنین خلق زنجیره ارزش راهکار جدید دیجیتالی در B4B&B2C که بافت دیار هماهنگ کننده و استراتژیست کسب‌وکارهای دیجیتال موجود و پیش روی توسن خواهد بود.

ترابی گفت: در مورد چرایی ایجاد دیار توجه به پاسخ چند سوال کافیست، آیا به معنای واقعی نئوبنک و بانکداری دیجیتال ایجاد شده است؟ در فضای لندتک حتی به اندازه همسایگان معتبر هستیم؟ آیا توانسته‌ایم اعتبار را به عنوان زیرساخت برای توسعه کسب‌وکار حتی در جهان سوم ایجاد کنیم؟ این نشان می‌دهد که جا برای کار زیاد است و دیار با رویکرد حل این مسائل و با آگاهی بر اینکه در این حوزه‌ها جا برای کار زیاد هست، تاسیس شد.

https://pvst.ir/cgv
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو