skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هیات وزیران مبلغ تسهیم درآمد ارائه خدمات فیبرنوری را یک‌دهم درصد تعیین کرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۸ فروردین ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

هیات وزیران مصوب کرد به منظور حمایت از توسعه شبکه فیبرنوری مبلغ تسهیم درآمد این خدمات به یک‌دهم درصد برسد.

 به گزارش پیوست، وزیر ارتباطات در آخرین روزهای سال گذشته از برنامه دولت برای اعمال تصمیماتی برای تشویق ارائه‌دهندگان فیبرنوری خبر داده و پیشنهاد کرده بود اپراتورهای اینترنت ثابت از پرداخت حق‌السهم معاف شوند.

در همین راستا امروز صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از رسیدن این رقم به ۰.۱ درصد خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران و با توجه به طولانی بودن دوره بازگشت سرمایه و رسیدن به نقطه سر به سری طرح‌های توسعه شبکه مبتنی بر (تار) فیبرنوری برای منازل و کسب‌و‌کارها، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان سال ۱۴۰۸، مبلغ تسهیم درآمد ارائه این خدمات به کاربران، یک‌دهم درصد تعیین شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره توضیح داد: این مبلغ تسهیم درآمد برای ارائه خدمات دسترسی مبتنی بر فیبرنوری به کاربران دارای درگاه فعال و به شرط تفکیک درآمد خدمات FTTp از سایر خدمات، در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تصویب شده است.

عباسی شاهکوه همچنین از خروج خدمات عمده‌فروشی فیبر نوری از این دایره خبر داد و گفت: خدمات عمده‌فروشی دسترسی مبتنی بر فیبرنوری به شرط تفکیک حساب‌های مالی عمده‌‌فروشی و خرده‌فروشی در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده، رعایت الزامات مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و تایید رگولاتوری، از ابتدای سال ۱۴۰۱ مشمول تسهیم درآمد نمی‌شود.

زارع‌پور پیش از این نیز گفته بود بسته‌های حمایتی دیگری نیز برای حمایت از توسعه شبکه FTTx در نظر گرفته شده است که به‌ زودی در جلسات هیات دولت مطرح خواهد شد.

https://pvst.ir/c3n
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو