skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس کمیسیون طرح صیانت: به ایرادات مرکز پژوهش‌ها پاسخ داده‌ایم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رضا تقی‌پور

طرح صیانت سه‌شنبه از مرکز پژوهش‌‌های مجلس به کمیسیون مشترک بررسی طرح برمی‌گردد. این در حالی است که رئیس کمیسیون ویژه بررسی این طرح می‌گوید اعضای این کمیسیون طی هفته گذشته به ایراداتی که مرکز پژوهش‌‌ها به طرح گرفته بود پاسخ داده‌اند.

به گزارش پیوست، سیزدهمین جلسه بررسی طرح صیانت، روز سه‌شنبه ۵ بهمن، بعد از وقفه‌ای تقریباً یک‌ماهه در مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار خواهد شد که رئیس کمیسیون صیانت ایرادات مطرح‌شده از سوی مرکز را رفع‌شده می‌داند.

اولین باری که طرح برای دریافت نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس به این مرکز فرستاده شد، ایراداتی از سمت این نهاد به آن وارد شد. رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون بررسی طرح، در مورد این ایرادات به خبرنگار پیوست گفت: از نظر اعضای کمیسیون، ایرادات قانون اساسی در جلسات مشترکی که در طول هفته گذشته میان کمیسیون و مرکز برگزار شده است رفع و تک‌تک پاسخ داده شده است. در مورد جزئیات نیز ایرادات طی جلسات کمیسیون مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تقی‌پور در پاسخ به این سوال که گزارش مرکز پژوهش‌ها در مورد طرح به شکل پیشنهاد بوده یا بندها اصلاح شده‌اند توضیح داد: در گزارش مرکز، هم بندهایی اصلاح شده است و هم پیشنهادهایی مطرح شده است. از نظر اعضای کمیسیون بندها پاسخ داده شده و بعضی ایرادات نیز رفع شده است. در مجموع مورد خاصی وجود ندارد.

او ادامه داد: جلسات باید تشکیل شود و ماده به ماده مورد بحث قرار گیرد.

جلال رشیدی، یکی دیگر از اعضای کمیسیون طرح صیانت، نیز در ارتباط با این طرح اظهار داشت: مرکز پژوهش‌ها نظر تخصصی و مشورتی می‌دهد. ایرادی که در مورد تضاد با قانون اساسی بود همچنان پابرجاست. طرح برای ایرادات قانون اساسی به مرکز بازگردانده نشد. ما دقت نظر داریم که هم نظر کارشناسی مرکز به عنوان یک نهاد تخصصی و هم نظر افراد دست‌اندرکار مورد توجه واقع شود.

نماینده مرودشت همچنین تاکید کرد: خیال مردم راحت باشد که در این کمیسیون قرار نیست اتفاقی بیفتد که خلاف خواسته‌های بحق آنها باشد. دو ماده از موادی که خیلی هم جنجالی بود حذف شده است.

https://pvst.ir/bq7
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو