skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمیسیون درباره آینده بررسی طرح صیانت در مرکز پژوهش‌ها تصمیم می‌گیرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۵ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، فردا (۶ دی ۱۴۰۰) در اولین جلسه خود بعد از بازگشت طرح از مرکز پژوهش‌های مجلس، در مورد اختصاص زمان بیشتر به این مرکز برای بازنویسی طرح تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش پیوست، بنا بر اعلام سخنگوی کمیسیون بررسی طرح صیانت، موضوع جلسه فردای کمیسیون در ارتباط با ماندن طرح در مجلس یا اختصاص فرصت بیشتر به مرکز پژوهش‌ها برای بررسی طرح خواهد بود.

سیاهکلی: مرکز پژوهش‌ها طرح صیانت را فقط تحلیل کرد

لطف‌الله سیاهکلی، سخنگوی کمیسیون بررسی طرح، به پیوست گفت:‌ فردا در مورد نظرات مرکز پژوهش‌های مجلس و اینکه به این مرکز اجازه داده شود طرح مورد نظر خود را به مجلس بیاورد یا بررسی از سوی کمیسیون ادامه پیدا کند بحث خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که چه نسخه‌ای از طرح به مرکز پژوهش‌ها ارسال شده بود توضیح داد: کمیسیون هم طرح و هم پیشنهادهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به مرکز پژوهش‌ها ارسال کرد تا این مرکز بر اساس پیشنهادهای وزرات ارتباطات طرح جدید خود را ارائه دهد اما مرکز پژوهش‌ها تنها تحلیل خود را در مورد طرح اعلام کرد.

سیاهکلی ادامه داد: البته آنها درخواست فرصت بیشتری کرده‌اند تا طرح جدید را ارائه دهند. این مساله در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مرکز پژوهش‌های مجلس، یکم دی‌ماه در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بررسی طرح صیانت، این طرح را دارای مشکلات عدیده دانست و خواستار اختصاص زمان بیشتری برای اصلاح شد.

تقی‌پور: مرکز پژوهش‌ها نسخه قدیمی طرح صیانت را بررسی کرده است

رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون بررسی طرح صیانت، نیز در گفت‌وگو با مهر اعلام کرده بود: نسخه‌ای که مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی قرار داد نسخه ۲۶ تیرماه طرح حمایت از کاربران بود و این در حالی است که مطابق نظر کمیسیون مشترک، مقرر شده بود این مرکز ظرف مدت ۱۰ روز نسخه مد نظر وزارت ارتباطات را بررسی و نظر نهایی خود را اعلام کند.

تقی‌پور پیش از این نیز گفته بود: پیشتر در نسخه قدیم پیشنهاد داده بودند برخی خدمات پرکاربرد در داخل کشور مانند صفحه گوگل مسدود شود که در نسخه جدید این پیشنهاد حذف شده است.

بنابر تصمیمی که در دهمین جلسه کمیسیون بررسی طرح صیانت گرفته شد، این طرح برای اعمال نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس به این مرکز فرستاده شد. این تصمیم پیرو اعلام پیشنهادهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اعمال در طرح صیانت اتخاذ شد.

https://pvst.ir/bjf
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو