skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران شد

۱۴ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات، حسن سالاریه را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران منصوب کرد. پیش از این مرتضی برابری این سمت را در اختیار داشت.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در احکامی جداگانه حسن سالاریه را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران؛ علی بحرینی را به سمت رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات؛ امیر محمدزاده لاجوردی را به سمت نماینده ویژه وزیر در حوزه امنیت فاوا و محمدمهدی نژادنوری را به سمت مشاور وزیر در تعامل با نیروهای مسلح منصوب کرد.

بر اساس آنچه در سایت رسمی وزارت ارتباطات آمده، حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف، استاد تمام و عضو هیات‌علمی این دانشگاه است. همچنین قائم‌مقامی معاون آینده‌سازان، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه‌اندازی چندین شرکت دانش‌بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی حسن سالاریه است.

عیسی زارع‌پور در ۹۰ روز ابتدایی وزارت خود، ۱۱ انتصاب انجام داده بود که بیشتر افراد منصوب‌شده از همکاران قدیمی او در وزارت ارشاد یا قوه قضائیه بوده‌اند. در یکی از این احکام، امیر محمدزاده لاجوردی به عنوان عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شده بود که اکنون با حکم جدید زارع‌پور، نماینده ویژه وزیر در حوزه امنیت فاوا شده است. او مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر با گرایش امنیت شبکه از دانشگاه صنعتی شریف دارد.

همچنین علی بحرینی که به سمت رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات منصوب شده مدرک کارشناسی مدیریت دارد.

در نهایت اعلام شده، محمدمهدی نژاد‌نوری که مشاور وزیر در تعامل با نیروهای مسلح است، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر است که معاونت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ مشاور وزیر دفاع و معاونت ستاد کل نیروهای مسلح را در کارنامه خود دارد.

https://pvst.ir/bdr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو