skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دیجی‌پی خدمات BNPL ارائه می‌دهد

۳ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

دیجی‌پی با افزودن سرویس BNPL (الان بخر، بعدا پرداخت کن) به مجموعه خدمات خود، از ۵ تا ۷ آذر و هم‌زمان با تخفیف‌های دیجی‌کالا، هر روز تعداد محدودی امتیاز استفاده از خدمات اعتباری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. کاربران پس از ثبت‌نام در این طرح با مشخص شدن خوش‌حسابی خود در همان لحظه اعتبار خرید از دیجی‌کالا را در کیف پول اعتباری خود دریافت می‌کنند و می‌توانند مبلغ خرید خود را تا یک ماه بعد بپردازند.

به گزارش روابط‌عمومی دیجی‌پی، این پلتفرم به‌عنوان یکی از فعالان حوزه پرداخت الکترونیک و فین‌تک، اخیرا ارائه سرویس‌های BNPL را به خدمات خود اضافه کرده است. این مجموعه هدف خود را از اجرای این طرح، فراگیر کردن سرویس‌های مالی برای همه اقشار جامعه عنوان کرده است. در این طرح که استفاده از آن نیازی به ضامن ندارد، براساس رتبه اعتباری کاربر (که پس از استعلام از بانک مرکزی مشخص می‌شود) و در صورت نداشتن امتیاز منفی، مبلغی به عنوان اعتبار به او ارائه می‌شود که تا ۱۵ روز پس از دریافت آن امکان خرید از دیجی‌کالا را برای کاربر فراهم می‌کند و بازپرداخت مبلغ، یک‌ماه پس از خرید و به اضافه مبلغ ناچیزی به عنوان سود آن انجام خواهد شد.

اگر کاربران خوش‌حساب باشند، می‌توانند بلافاصله پس از تصفیه طرح قبلی، مجددا از اعتبارشان استفاده کنند و درصورت بدحسابی، پس از گذشت یک روز ‌از سررسید مهلت بازپرداخت، جریمه به‌صورت روزشمار به مبلغ بدهی کاربر اضافه خواهد شد.‌ تداوم بدحسابی، به تاثیر منفی روی رتبه اعتباری کاربر نزد بانک مرکزی منجر خواهد شد.

در طرح ویژه BNPL دیجی‌پی که به مناسبت آخرین جمعه نوامبر و هم‌زمان با جشنواره تخفیف‌های آتشین دیجی‌کالا از ۵ تا ۷ آذر اجرا می‌شود، هر روز تعداد محدودی امتیاز استفاده از خدمات اعتباری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هر کاربر پس از ثبت‌نام در این طرح و به محض مشخص شدن وضعیت خوش‌حسابی، در همان لحظه اعتبار خرید از دیجی‌کالا را در کیف پول اعتباری خود دریافت می‌کند و می‌تواند مبلغ خرید اعتباری خود را یک ماه بعد تصفیه کند.

الان بخر، بعدا پرداخت کن چیست؟

وام‌های نقطه خرید به خریداران اجازه می‌دهند، هزینه خرید اقلام را در یک دوره مشخص پرداخت کنند. در این روش شرکت ارائه‌کننده خدمت، کل هزینه خرید مشتری را پرداخت می‌کند، خرید به طور کامل انجام می‌شود، مشتری چیزی در گرو شرکت ندارد و سودی هم عاید شرکت نمی‌شود. خرید در فضای آنلاین و تنها با چند کلیک انجام می‌شود، ممکن است نیاز باشد خریدار مبلغ اولیه‌ای را پرداخت کند و مابقی را در مدت زمانی مشخص مثلا سه یا چهار ماه آینده پرداخت کند.

بعضی از شرکت‌ها از بازپرداخت با تاخیر کاربران و یا سود مربوط به طرح‌های بلند مدت درآمد کسب می‌کنند یا این اعتبارها را به خرده‌فروشان پیشنهاد می‌دهند و درصدی از تراکنش‌های آنها را دریافت می‌کنند. خرده‌فروشان هم از افزایش حجم فروششان سود می‌برند و کاربران معمولی، کالایی را که هنوز هیچ مبلغی برای آن پرداخت نکرده‌اند، دریافت می‌کنند.

BNPL در دنیا

آمارها نشان می‌دهند که در کشورهایی که آمار استفاده از کامپیوترهای رومیزی رو به کاهش است و در مقابل استفاده از گوشی‌های همراه بیشتر شده است، اقبال کاربران به سمت پرداخت دیجیتال و BNPL هم بیشتر شده است.

بازار تجارت الکترونیکی بریتانیا، سومین بازار تجارت الکترونیکی جهان است و تا سال ۲۰۲۳ میلادی، ارزش آن به ۳۱۹.۸ میلیارد پوند خواهد رسید. سرویس BNPL، در بریتانیا رشد سالیانه ۳۹ درصدی دارد و تا سال ۲۰۲۳ میلادی، سهم خود را در بازار خرید آنلاین دو برابر خواهد کرد. کلارنا، افترپی و افیرم از شرکت‌های فین‌تکی هستند که امکان استفاده از این طرح را برای خریداران فراهم می‌کنند.

پی‌پل در حال ارائه خدمات خاص خود در این حوزه است، آمازون و اپل در حال همکاری با افیرم هستند و شرکت اسکوئر در حال خرید افترپی به قیمت 29 میلیارد دلار است. Worldpay پیش‌‌بینی کرده است که سهم خدمات BNPL تا سال 2024 به 4.2 درصد از مجموع تراکنش‌های تجارت الکترونیک خواهد رسید.

https://pvst.ir/b9t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو