skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک حدود ۵ میلیارد سهام تسلا را فروخت

۲۰ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ آذر ۱۴۰۰

اسناد منتشر شده نشان می‌دهد، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، حدود ۵ میلیارد دلار سهام این شرکت را فروخته است. او هنوز بیش از ۱۶۶ میلیون سهام این شرکت را در مالکیت خود دارد. فروش سهام تسلا به دنبال یک رای‌گیری توییتری انجام گرفت که در آن ماسک از دنبال کنندگان خواسته بود در مورد سرونوشت ۱۰ درصد از سهام او در تسلا تصمیم‌گیری‌ کنند. سهامی که تا امروز فروخته شده حدود ۳ درصد از سهام ماسک در تسلا است.

به گزارش پیوست، مدیر سرمایه ایلان ماسک حدود ۳.۵۵ میلیون سهام او را در یک سری معاملات به ارزش ۳.۸۸ میلیارد دلار به فروش رسانده است. این تراکنش‌ها از پیش تعیین شده نیستند.

این در حالی است که اسناد دیگری هم نشان می‌دهد ایلان ماسک در حال فروش سهام دیگر نیز هست. این فروش سهام پیشتر در ۱۴ سپتامبر برنامه‌ریزی شده است. این دسته مربوط به فروش ۹۳۰ هزار سهام به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار است. هدف از فروش این سهام‌ها پرداخت مالیات است.

ماسک پیش از علنی شدن فروش سهام از ۶۲.۵ میلیون دنبال کننده خود خواست تا در یک رای‌گیری، آینده دارایی‌های او در تسلا را مشخص کنند.

پس از اتمام این رای‌گیری که نتیجه آن به نفع فروش سهام بود، سهام شرکت تسلا روز دوشنبه و سه‌شنبه ۱۵ درصد سقوط کرد. با این حال سهام تسلا چهارشنبه بار دیگر رشد کرد و ارزش آن ۴ درصد افزایش یافت.

کن گریفین، مدیرعامل صندوق سرمایه سیتادل (Citadel)، روز چهارشنبه در یک مراسم آنلاین گفت که او شخصا با فروش سهام توسط ماسک موافق نیست. او گفت: «افرادی مثل ایلان ماسک و جف بزوس زندگی مردم را متحول کرده‌اند و ما می‌خواهیم تا زمانی که انرژی و انگیزه پیشبرد کسب و کار را دارند، خودشان کنترل شرکت‌هایشان را در اختیار داشته باشند.»

ماسک پیشتر در کنفرانس کد که ماه سپتامبر برگزارش شد از احتمال فروش «بخش عظیمی» از آپشن‌های (Options) خود در سه ماهه چهارم است. ماسک در این کنفرانس گفت که پس از انقضای این آپشن‌ها، حاشیه مالیاتی او به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد.

اعضای فعلی و سابق هیات مدیره تسلا از جمله رابین دنهالم، کیمبال ماسک برادر ایلان ماسک، آیرا اهرنپریس و انتونیو گارسیاس از ۲۸ اکتبر که ارزش بازار تسلا از هزار میلیارد دلار فراتر رفت، صدها میلیون دلار سهام تسلا را فروخته‌اند.

منبع: CNBC

https://pvst.ir/b36

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو