skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رقابت در جهان بازی‌های بلاک‌چینی آغاز شد

استیم بازی‌های کریپتو را ممنوع کرد؛ اپیک‌گیمز به استقبال آنها رفت

۲۵ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استیم بزرگ‌ترین پلتفرم بازی‌های کامپیوتری، اخیرا بازی‌های کریپتو و نامتمرکز را از پلتفرم خود حذف و انتشار هرگونه بازی رمزارزی را ممنوع کرده است. پس از انتشار این خبر، اپیک‌گیمز توسعه دهنده و سازنده بازی‌های ویدیویی، از بازی‌های رمزارزی و انتشار آنها در پلتفرم خود حمایت کرد.

به گزارش پیوست، این خبر در حالی منتشر شد که فروشگاه بازی استیم اعلام کرد اپلیکیشن‌هایی که براساس تکنولوژی بلاک‌چین با امکان انتشار یا مبادله رمزارز یا «NFT» ساخته شده‌اند را ممنوع می کند.

اپیک‌گیمز که در جهان بازی‌ها با شرکت Valve از جمله مهم‌ترین بازیگران استیم رقابت می‌کند، در مصاحبه با Verge اعلام کرد: «ما پذیرایی رمزارز یا دارایی‌های بلاک‌چین محور هستیم.»

تیم سوینی، مدیرعامل و بنیان‌گذار اپیک، در توییتر خود نوشت: «فروشگاه بازی‌های اپیک پذیرای بازی‌هایی است که از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده می‌کنند؛ البته این بازی‌ها باید قوانین را رعایت و شرایط کار خود را شفاف‌سازی کنند. همچنین یک گروه، باید آنها را از لحاظ سنی رده‌بندی کند.»

او ادامه داد: «در حالی که اپیک در بازی‌هایش از کریپتو استفاده نمی‌کند، اما ما از نوآوری در حوزه تکنولوژی و امور مالی حمایت می‌کنیم.»

درحال حاضر شرکت اپیک‌گیمز با توسعه‌دهندگان جوان در جهان NFT هم همکاری می‌کند.

اپیک‌ گیمز سازنده بازی معروف فورت‌نایت است که در داخل بازی، ارزی به نام V-Bucks دارد. در سال 2019، سوینی تایید کرد که ارز مونرو «تصادفا» به لیست روش‌های پرداخت در فروشگاه فورت‌نایت اضافه شده است. این گزینه پس از آن از فروشگاه فورت‌نایت حذف شد.

استیم بزرگ‌ترین توزیع‌کننده بازی‌های کامپیوتری در جهان است و کاربران امکان خرید بازی در این پلتفرم را دارند. Valve هنوز پاسخی برای دلیل این ممنوعیت ارائه نکرده است.

امی وو، یکی از شرکای صندوق سرمایه لایت‌اسپید، در توییتر نوشت: «اقدام استیم قابل پیش‌بینی بود».

او اعلام کرد: «پلتفرم‌های متمرکز وب ۲ سهمی از ارزش اکوسیستم خود دارند. بلاک‌چین این فرآیند را دور می‌زند و ارزش به سازندگان و کاربران باز می‌گردد.»

توسعه‌دهندگان بازی‌هایی مثل Age of Rust که حالا از استیم بیرون شده‌اند، خیلی سریع به این تصمیم Valve اعتراض کردند. توسعه دهنده این بازی در توییتر گفت: «من باور دارم که NFTها و بازی‌های بلاک‌چین آینده ما هستند.»

با وجود موافقت اپیک‌گیمز با حمایت از بازی‌های نامتمرکز، این پلتفرم هنوز آماده پذیرش آنها نیست. قابلیت انتشار مستقیم بازی در این پلتفرم هنوز در مرحله آزمایشی است.

با این حال اپیک‌گیمز سعی دارد خودش را به عنوان رهبر آینده بلاک‌چین و جهان بازی‌های کریپتو به اثبات برساند. البته این در صورتی است که بازارهای سنتی را جزوی از آینده‌ای بدانیم که کریپتو آن را قبضه می‌کند.

منبع: decrypt

https://pvst.ir/deu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو