skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

عضو کمیسیون فرهنگی:

نخستین جلسه کمیسیون ویژه طرح صیانت احتمالا هفته آینده برگزار می‌شود

پریا نظری
عضو تحریریه

۸ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ مهر ۱۴۰۰

پس از تکمیل ترکیب کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد که با صلاح‌دید هیأت رئیسه مجلس، نخستین جلسه این کمیسیون هفته آینده تشکیل شود.

به گزارش پیوست، اوایل مردادماه، نمایندگان مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران براساس اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کردند. طبق این اصل، طرح صیانت در صحن علنی بررسی‌ نمی‌شود و در یک کمیسیون ویژه متشکل از ۷ کمیسیون تخصصی مجلس بررسی می‌شود.

از اوایل شهریورماه نیز کمیسیون‌های تخصصی اعضای خود را برای حضور در کمیسیون ویژه معرفی کردند. پس از تکمیل ترکیب کمیسیون، حالا عضو کمیسیون فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر ابراز امیدواری کرد که با صلاح‌دید هیات رئیسه مجلس، نخستین جلسه این کمیسیون هفته آینده برگزار می‌شود.

علی یزدی خواه با بیان اینکه لیست نمایندگان منتخب ۲ کمیسیون امنیت ملی و قضائی برای حضور در کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، به هیأت رئیسه مجلس اعلام شده است، گفت: «به این ترتیب ترکیب نمایندگان عضو این کمیسیون مشترک تکمیل شده است.»

به گفته عضو کمیسیون ویژه با تشکیل نخستین جلسه این کمیسیون در هفته آینده و مشخص شدن ساختار، رئیس، سخنگو و دبیر کمیسیون و نیز زمان تشکیل جلسات، بررسی طرح آغاز شده و پس از آن نحوه دعوت از مسئولان ذیربط و فعالان و صاحبنظران این حوزه مشخص خواهد شد.

آنطور که یزدی‌خواه می‌گوید جلسات این کمیسیون با حضور دو سوم اعضا رسمیت پیدا می‌کند. او ابراز امیدواری کرد که بررسی این طرح ظرف مدت ۴ تا ۵ ماه این به سرانجام خواهد رسید.

یزدی‌خواه همچنین در مورد برخی شایعات در خصوص آغاز اجرای این طرح و ارتباط آن با کندی و اختلالات چند روز اخیر شبکه اینترنت، گفت: «کاملاً این موضوع را تکذیب می‌کنم. این طرح به هیچ عنوان ارتباطی با کیفیت اینترنت ندارد و وزارت ارتباطات باید پاسخگوی وضعیت کندی دسترسی کاربران به اینترنت باشد.»

https://pvst.ir/b28

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو