skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و اصل ۹۰ برای حضور در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب شدند

تحریریه پیوست

۱۵ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

©خبرگزاری ملت

کمیسیون برنامه و بودجه و اصل نود نماینده‌های خود برای حضور در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی را انتخاب کردند.

به گزارش پیوست، مهرداد گودرزوند چگینی، نماینده رودبار و الیاس نادران نماینده تهران از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و نصرالله پژمانفر، نماینده مشهد از کمیسیون اصل نود برای عضویت در کمیسیون ویژه طرح صیانت انتخاب شدند.

نصرالله پژمانفر از جمله طراحان اولیه طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در مجلس دهم بود که البته این طرح در مجلس دهم مسکوت ماند و در مجلس یازدهم دوباره مورد بررسی کمیسیون فرهنگی قرار گرفت.

از روز گذشته (۱۴ شهریورماه) نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی اعضای خود را برای حضور در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی انتخاب می‌کنند.

تااین لحظه نمایندگان کمیسیون‌ اقتصادی، کمیسیون آموزش، کمیسیون فرهنگی ، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون برنامه و بودجه برای حضور در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت انتخاب شدند.

الیاس نادران و مهرداد گودرزوند اعضای کمیسیون برنامه و بودجه برای حضور در کمسیون ویژه بررسی طرح صیانت

پیشتر نمایندگان مجلس یازدهم در صحن علنی مجلس به بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی رای دادند. به این ترتیب این طرح در یک کمیسیون ویژه بدون ارسال به صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن با موافقت شورای نگهبان به صورت آزمایشی اجرایی خواهد شد.

غلامرضا منتظری از اعضای این کمیسیون به ایسنا گفت که فعلا چینش هیات رییسه کمیسیون ویژه و زمان برگزاری اولین جلسه کمیسیون مشخص نیست و برای برآورد و تحلیل کیفیت کار کمیسیون باید منتظر انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون و برگزاری اولین جلسات باشیم.

نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون اصل نود در کمیسیون ویژه طرح صیانت

یکی از انتقادها به بررسی این طرح در قالب اصل ۸۵ این است که این طرح در پشت درهای بسته بررسی و تصویب خواهد شد که در این مورد محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس و نمایندگان عضو کمیسون فرهنگی وعده دادند که جلسات این کمیسیون علنی خواهد بود. البته ساز و کاری برای چگونگی این موضوع مشخص نشده است.

https://pvst.ir/avn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو