skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

«شمستا» ارتباط بین متخصصان و صنعتگران را فراهم می‌کند

پریا نظری
عضو تحریریه

۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سامانه جامع صنعتی شمستا، قصد دارد ارتباط بین متخصصان و صاحبان صنایع و صنعتگران را برقرار کند. به گفته بنیان‌گذار این سامانه،پیدا کردن افراد متخصص برای برطرف کردن نیازهای صنعتگران و صاحبان صنایع یک چالش بود.حسنعلی مسلمان یزدی اعلام می‌کند که هم‌اکنون در این سامانه با برگزاری چهار نمایشگاه مجازی آنلاین و ارائه دوازده خدمت به نمایش قطعات مورد نیاز صنایع مختلف، معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات صنعتی، قطعات ساخته شده در کشور، خدمات مشاوره، انجام خدمات فنی، سرمایه‌گذاری، کاریابی و کارآموزی می‌پردازند.

به گزارش پیوست،سامانه جامع صنعتی شمستا پس از حدود ۲ سال و نیم فعالیت هم‌اکنون ۳۲۸ عضو دارد، ۳۳۲ آگهی استخدام منتشر و ۱۵۷ نمایشگاه برگزار کرده است. حسنعلی مسلمان یزدی، بنیان‌گذار سامانه جامع صنعتی شمستا در مورد چگونگی راه‌اندازی این سامانه به پیوست گفت: «من از زمانی که به ایران برگشتم، به دنبال کار تحقیقات صنعتی بودم. فعالیت من در حوزه آموزش و تحقیقات در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران بود. در این زمان متوجه شدم که پیدا کردن افراد متخصص در صنعت، دشوار است. با توجه به مشکلاتی که خودم با آنها روبه‌رو بودم، این سامانه را طراحی کردم.»

او ادامه داد: «ما در این سامانه ارتباط بین متخصصان، صنعتگران و صاحبان صنایع را فراهم می‌کنیم. یکسال طراحی سامانه به طول انجامید و یکسال و نیم است که با یک تیم هشت نفره برنامه‌نویس، فعالیت این سامانه را پیش می‌بریم. پنج ماهی است که سایت کار می‌کند و هرروز نیز آن را بهبود می‌دهیم. نسخه نهایی آن را یک ماه آینده عرضه می‌کنیم و قصد داریم سایت را به زبان انگلیسی هم بر‌گردانیم.»

مسلمان یزدی در ادامه درخصوص خدماتی که در این سامانه عرضه می‌کنند، بیان کرد: «ما ۴ نمایشگاه آنلاین برگزار می‌کنیم و حداقل ۱۲ خدمت دیگر در کنار این نمایشگاه‌ها به متقاضیان عرضه می‌شود. اولین نمایشگاه، بومی‌سازی قطعات است. کارخانه‌های مختلف نیاز به قطعات گوناگون دارند و حتی برای رفع نیاز خود قطعه وارد می‌کنند.آنها به دنبال افراد متخصص داخلی هستند تا این قطعات را برای آنها تولیدکنند.»

به گفته مسلمان یزدی، در نمایشگاه دیگر با عنوان نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی، افراد سازنده در بخش صنعت، کالاهای خود را عرضه می‌کنند، یعنی هر ۲ طرف عرضه و تقاضا را در نمایشگاه به هم متصل می‌کنیم. او در مورد نمایشگاه سوم که نمایشگاه مجازی قطعات ساخت داخل نام دارد  توضیح داد: «در این نمایشگاه، قطعات بومی‌سازی شده برای یک شرکت یا کارگاه خاص نمایش داده می‌شود. به این صورت شرکت‌ها و کارخانه‌های دیگر هم از وجود چنین قطعاتی مطلع می‌شوند. چهارمین نمایشگاه هم نمایشگاه تجهیزات و ماشین‌آلات ماست. این نمایشگاه مانند پلتفرم دیوار در صنعت عمل می‌کند. کارگاه‌ها و کارخانه‌ها اگر می‌خواهند ابزارآلات یا تجهیزات خود را به فروش برسانند یا سوله اجاره دهند، در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.»

حسنعلی مسلمان یزدی،بنیان‌گذار شمستا

به گفته مسلمان یزدی یکی دیگر از خدمات سامانه شمستا، بخش متخصصان است که افراد می‌توانند در حوزه مشاوره، آموزش یا فنی فعالیت کنند و کارخانجات می‌توانند متخصصان مورد نیاز خود را بیابند. او همچنین بیان کرد: «در بخش سرمایه‌گذار شمستا، هم سرمایه‌گذار و هم افراد موردنیاز سرمایه حضور دارند. افراد مورد نیاز سرمایه،‌ ایده‌های خود را مطرح می‌کنند وسرمایه‌گذار می‌تواند با آنها ارتباط برقرار کند. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران با کد کاربری بدون اینکه نامشان آشکار شود، در سامانه اعلام می‌کنند که در چه شهرهایی و تا چه سطح سرمایه و روی چه حوزه صنعت سرمایه‌گذاری می‌کنند. افراد با سیستم پیام‌رسان با سرمایه‌گذاران در ارتباط خواهند بود.»

آنطور که مسلمان یزدی می‌گوید بحث کاریابی و آگهی استخدام هم برای افراد متقاضی کار در صنعت یکی دیگر از خدمات این سامانه است. او با بیان اینکه در مدت راه‌اندازی سامانه ترافیک به شدت افزایش پیدا کرده و به همین خاطر سرور را ۴ برابر کردند تا جوابگوی ترافیک موجود باشد، گفت: «استفاده از خدمات سامانه برای همه افراد رایگان است. فقط برای شرکت‌ها و کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که بخواهند از این پلتفرم بهره ببرند،۴ پکیج درنظر گرفتیم.»

https://pvst.ir/b08

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو