skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

چرا گزارش رمزارزها در مجلس قرائت نمی‌شود؟

تحریریه پیوست

۲۱ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در صحن علنی امروز (۲۱ شهریورماه) در تذکری درمورد نحوه قرائت گزارش‌های تخصصی کمیسیون‌ها،به قرائت نشدن گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد رمزارزها انتقاد کرد.

به گزارش پیوست،اوایل اردیبهشت ماه سال جاری با داغ شدن بحث خرید و فروش رمزارزها در صرافی‌های دیجیتال و استخراج رمزارزها، کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی درمورد ساماندهی و قانون‌گذاری درحوزه رمزارز تهیه و در دستور کار مجلس قرار گرفت. به همراه این گزارش هم یک طرح هم مطرح شده بود. در این مدت هم بارها محمدرضا پورابراهیمی،رئیس کمیسیون اقتصادی در رسانه‌ها اعلام کرد که گزارش این کمیسیون در مورد رمزارزها به زودی در مجلس قرائت می‌شود. با اینکه این گزارش در دستور کار است؛اما پس از گذشت ۵ ماه هنوز قرائت نشده است.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی

در این مورد پورابراهیمی در صحن علنی امروز (۲۱ شهریورماه) در تذکری به عدم قرائت این گزارش در صحن علنی انتقاد کرد و گفت: «طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود؛ اما من دلیل عدم قرائت گزارش‌ کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارزها را متوجه نمی‌شوم. چرا که قرائت این گزارش هر هفته به عقب می‌افتد. به همین خاطر از رئیس و هیأت رئیسه مجلس درخواست دارم این موضوع را پیگیری کنند.»

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر پورابراهیم با تاکید براینکه مساله رمزارزها در دستور کار مجلس است و این گزارش قرائت خواهد شد، گفت: «براساس تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحات جزئی در گزارش وجود دارد همراه با آن در صحن علنی مطرح کنند؛ اما متأسفانه رسم براین شده تا طرحی را زمینه این گزارش کنند و به صحن علنی ارائه دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم. به همین خاطر اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند.»

https://pvst.ir/awt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو