skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر پیشنهادی صمت: سامانه جامع تجارت را تا پایان سال به سرانجام می‌رسانیم

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

©خبرگزاری ملت

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دفاع از برنامه‌هایش در صحن علنی مجلس وعده داد که سامانه جامع تجارت را تا پایان سال به سرانجام خواهد رساند چون این سامانه می‌تواند با قاچاق مبارزه، بازار را کنترل و از فساد جلوگیری کند.

به گزارش پیوست، سیدرضا فاطمی امین در نشست علنی امروز (۲ شهریورماه) مجلس پس از صحبت‌های مخالفان و موافقان در تشریح برنامه‌های وزارت صمت به سامانه جامع تجارت و تاثیر تکمیل این سامانه در کنترل بازار اشاره کرد و گفت: «این روزها موضوع تنظیم بازار و وجود آشفتگی‌ها در این حوزه به دغدغه‌ای برای نمایندگان، مسئولان و مردم تبدیل شده است؛ قیمت‌ها نوسان دارد و مشاهده می‌شود که قیمت سیمان چند برابر شده است. در این رابطه دولت کجاست؟ زیرا اگر دولت به بازار اشراف داشته باشد، نباید اجازه چنین جولان‌هایی را بدهد.»

فاطمی امین ادامه داد: «سامانه جامع تجارت مصوب مجلس است که متاسفانه به اتمام نرسیده است به همین خاطر تا پایان سال آن را به سرانجام خواهیم رساند. زیرا این سامانه سبب مبارزه با قاچاق، کنترل بازار و جلوگیری از فساد خواهد شد.»

او همچنین بیان کرد: «رهبر انقلاب سال‌هاست بر تولید در اقتصاد تاکید داشته و در نامگذاری سال‌ها نیز به آن اشاره کرده است. بنابراین طی ۶ ماه آینده تمرکز ویژه‌ای بر تامین مواد اولیه و رفع موانع به ویژه در حوزه موارد مربوط به معیشت مردم خواهد شد. همچنین برای نرخ ارز و صادرات برنامه ویژه‌ای پیش بینی شده است.»

فاطمی امین معتقد است که با تمرکز بر تولید و تکمیل سامانه جامع تجارت و تعادل بخشی به بازار ارز و کنترل بازار حتما قیمت سیمان به قبل از قطعی برق بازخواهد گشت البته در این زمینه نیاز به پشتیبانی مجلس هم هست.

وزیر پیشنهادی صمت همچنین در ادامه صحبت‌های خود وعده داد که سامانه قواعد و مجوزها را تا پایان سال اجرایی خواهد کرد. از نظر فاطمی امین راه‌اندازی این سامانه از بروز اتخاذ تصمیمات خلق‌الساعه جلوگیری می‌کند و امضاهای طلایی را از بین می‌برد. فاطمی امین تاکید کرد که بسیاری از مجوزها باید نظارت پسینی شوند.

به گفته فاطمی‌امین بیمه تامین اجتماعی، مالیات و مساله تامین مالی ۸۰ درصد دغدغه فعالان اقتصادی است که بسیاری از آنها مرتبط با وزارت صمت نیست؛ اما این وزارت‌‌خانه پیگیر این موارد خواهد بود. به اعتقاد فاطمی امین دراین زمینه باید باید پنجره واحدی وجود داشته باشد تا وقتی واحد صنفی، تولیدی و غیره مراجعه می‌کند، این وزارتخانه در دولت پیگیر آن باشد.

فاطمی امین همچنین با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از آلودگی شهرها به دلیل خودروها و آلایندگی آنها است، درمورد نحوه همکاری با شهرداری‌ها گفت: «با هماهنگی شهرداری‌ها درمورد توسعه اتوبوس و تاکسی‌های برقی برنامه‌ریزی خواهیم کرد. در خصوص مبارزه با کرونا نیز برنامه‌هایی را در دستور کار قرار دادم.هرچند وزارت بهداشت در خط مقدم است؛ اما ما می‌توانیم با توسعه تولید داخلی در زمینه تبلت و کاهش قیمت کمک فراوانی به نظام آموزشی کشور بکنیم.»

https://pvst.ir/ard
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو