skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عیسی زارع‌پور یکی از مدیران برتر دولت‌الکترونیکی

۱۵ مدیر برتر حوزه دولت‌الکترونیکی دولت دوازدهم معرفی شدند

۲۲ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

۱۵ مدیر در حوزه دولت الکترونیکی در دولت گذشته به عنوان مدیر برتر انتخاب شدند و در میان این لیست نام عیسی‌زارع‌پور وزیر پیشنهادی برای وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش پیوست، شورای اجرایی فناوری اطلاعات در جلسه هیجدهم مصوب کرده بود تا دستگا‌هایی که میزان تحقق تکالیف تعیین شده در پروژه‌های اولویت‌دار دولت‌الکترونیکی یا ۱۰ محور ابلاغی ریاست‌جمهوری بیش از ۷۰ درصد باشد به همراه مسئولان موثر مورد تشویق قرار می‌گیرند.

طبق همین مصوبه، شورای اجرایی فناوری اطلاعات در آخرین جلسه خود در دولت گذشته ۱۵ مدیر برتر در حوزه دولت الکترونیکی را معرفی کرد. به نظر می‌رسد هدف شورای اجرایی فناوری اطلاعات از اعلام این اسامی، ارائه آنان به دولت دوازدهم است تا اگر همچنان این دولت برنامه توسعه د ولت‌الکترونیکی را در دستور کار دارد از کمک این مدیران استفاده کند.

از میان وزرای معرفی شده به مجلس نام عیسی زارع‌پور به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه جزو مدیران برتر در حوزه دولت الکترونیکی به چشم می‌خورد. او در دوره فعالیتش در قوه قضائیه موفق شد تا بخشی از پروژه‌های دولت‌الکترونیکی این قوه را اجرایی کند و پروژه‌هایی که پیش از او اجرای آنها آغاز شده بود را به خط پایان رساند.

از دیگر مدیران انتخاب شده به عنوان مدیر برتر در حوزه دولت‌الکترونیکی می‌توان به رحمت‌اله اکرمی، معاون وزیر اقتصاد در نظارت مالی و خزانه‌داری اشاره کرد. همچنین سید جواد رضوی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز به عنوان مدیر برتر در حوزه دولت‌الکترونیکی انتخاب شده است. وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در رده‌بندی دولت‌الکترونیکی به عنوان وزارتخانه برتر انتخاب شده است.

مجتبی جوانبخت، مدیرکل امنیت دستگاه‌های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فهیمی مدیر عالم شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار نیز از دیگر مدیران انتخاب شده به شمار می‌آیند.

بهمن برزگر به عنوان مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری بیمه سلامت ایرانیان از دیگر مدیران انتخاب شده است، او موفق شد امکان الکترونیکی شدن نسخ الکترونیکی را برای مشمولان بیمه سلامت به اجرا درآورد. مهدی یوسف‌زاده مدیر پروژه سلامت الکترونیکی شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز به عنوان مدیر برتر در این حوزه انتخاب شده است. طرح سلامت الکترونیکی یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های اولویت دار دولت روحانی به شمار می‌آید و شورای اجرایی فناوری اطلاعات طی یک سال گذشته بر پیاده‌سازی کامل آن تمرکز کرده بود هر چند این طرح در شرایط فعلی نیز به صورت کامل اجرایی نشده است اما می‌توان امیدوار بود که امکان به اتمام رسیدن آن در صورت همراهی دولت آتی و مدیران آتی وجود خواهد داشت.

مدیر کل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی نیز به عنوان یکی از مدیران برتر این حوزه انتخاب شده‌است. بیمه مرکزی نیز جزو دستگا‌ه‌هایی است که در دوره‌های مختلف به عنوان دستگاه برتر در حوزه‌ دولت‌الکترونیکی انتخاب شده است و همواره در رتبه‌های برتر دولت الکترونیکی قرار داشته است.

حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی و سمعی بصری، شهلا اصولی، مدیر نظارت بر توسعه دولت‌الکترونیکی شورای اجرایی فناوری اطلاعات، سید امیر اصغری توچایی مشاور شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حمید رضا دهقانی‌نیا مدیر کل فناوری اطالعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، محمد برگستوان، مدیر تعامل‌پذیر دولت‌الکترونیکی شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حمیدرصا هادی‌پور جانشین دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات از  دیگر مدیرانی بودند که بعنوان مدیر برتر دولت دوازدهم در حوزه دولت‌الکترونیکی از سوی شورای اجرایی فناوری اطلاعات مورد تشویق قرار گرفتند.

دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات براساس ارزیابی‌های انجام شده توسعه دولت‌الکترونیکی و ارزیابی شفافیت دولت‌الکترونیکی کارنامه دولت‌الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی را به زودی منتشر خواهد کرد این گزارش در کنار گزارش آموزش‌هایی که به مجریان توسعه دولت‌الکترونیکی داده شده است می‌تواند مبنایی برای انتخاب مجریان توسعه دولت‌الکترونیکی دولت سیزدهم قرار گیرد.

مدیران تشویق شده دولت الکترونیکی از سوی شورای اجرایی فناوری اطلاعات

 

https://pvst.ir/apf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو