skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اتریوم 100 میلیون دلار هزینه تراکنش را پس از هاردفورک لندن سوزانده است

۲۱ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هاردفورک لندن اتریوم، ارتقای شبکه‌ای که طرفداران مدتها در انتظار آن بودند هفته گذشته اجرایی شد و قرار است عرضه اتریوم را کاهش دهد. اتریوم در طول یک هفته گذشته بیش از 100 میلیون دلار اتریوم که از هزینه تراکنش‌ها جمع آوری شده بود سوازنده شده و درنتیجه درهمین یک هفته قیمت اتریوم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

هفته‌ای متفاوت برای اتریوم

از زمان اجرایی شدن این هاردفورک، بیش از 100 میلیون دلار اتریوم سوزانده یا از گردش خارج شده و همین موضوع به افزایش قیمت این رمزارز از 2 هزار و 725 دلار به 3 هزار و 230 دلار کمک کرده است.

هارد فورک لندن شامل پنج تغییر در کد این شبکه بود که البته مورد بحث ترین تغییر EIP-1559 است. این «پیشنهاد پیشرفت اتریوم»، ساختار هزینه تراکنش در این شبکه را  تغییر داد. به جای اینکه هزینه تراکنش مستقیما به ماینرها داده شود، یک هزینه ثابت به شبکه اهدا شده و سپس نابود می‌شود.

در متن دیگری موضوع توکن سوزی را بررسی کرده و در آنجا می‌توانید درمورد توکن سوزی‌های مشابه و تاثیر آن بر قیمت بیشتر بخوانید.

در حالی که EIP-1559 با خودکار سازی قیمت‌های تراکنش و خارج کردن عنصر شانس از این فرایند با هدف بهبود تجربه کاربری اجرایی شد اما با کاهش عرضه بیشتر روی تقاضا تاثیر گذاشته است.

با اینکه بیت‌کوین یک ظرفیت محدود 21 میلیونی دارد، اتریوم چنین محدودیتی را اعمال نکرده است. به همین دلیل EIP-1559 قرار است از ازدیاد اتریوم جلوگیری کند. با اضافه شدن هر بلوک تازه در بلاکچین اتریوم، اتریوم تازه‌ای ایجاد شده و به عنوان پاداش به ماینر‌ها اهدا می شود اما مقداری اتریوم‌ هم به عنوان هزینه تراکنش دریافت شده و نابود می‌شود.

براساس داده‌های وب‌سایت اولتراساند (Ultrasound.money)، حدود 3 هزار و 100 اتریوم تا الان نابود شده است. با توجه به قیمت فعلی این تعداد اتریوم بیش از 100 میلیون دلار ارزش دارد که مسلما اگر این تعداد اتریوم سوزانده نمی‌شد، قیمت تا این حد بالا نمی‌رفت.

بیش از 10 درصد از اتریوم‌های سوزانده شده از تراکنش‌های بازار اوپن‌سی (OpenSea) برای NFTها تامین شده است. صرافی نامتمرکز یونی سواپ (Uniswap) و بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) در این رده بندی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

کسانی که در انتظار گذار اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات کار به الگوریتم اثبات سهم و بدون ماینر هستند، سکه سوزی را یک گام مثبت تلقی می‌کنند. با توجه به ساختار اتریوم 2.0، مجموع تعداد اتریوم‌ها احتمالا کاهش می‌یابد زیرا براساس این ساختار بیشتر از تعداد اتریومی که تولید می‌شود، سوزانده خواهد شد.

منبع: Decrypt

 

https://pvst.ir/apc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو