skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

انتخابات ریاست‌جمهوری در ۳۳ شهر به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود

پریا نظری
عضو تحریریه

۲۶ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه (۲۸ خرداد) در ۳۳ شهر به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش پیوست، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در نشست خبری خود با رسانه‌های خارجی گفت: « روز جمعه همه ۲۵ گام انتخابات را در حدود ۳۳ شهر که شامل ۲۴ مرکز استان و ۹ شهر دیگر است را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌کنیم.» طبق گفته او گام ۲۵ برگزاری انتخابات اخذ رای و شمارش آراست.

این اولین بار است که شورای نگهبان با برگزاری انتخابات به صورت کاملا الکترونیکی ،هر چند به صورت محدود، موافقت کرده است پیش از این فقط انتخابات شورایاری به صورت کاملا الکترونیکی برگزار شده است. برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی هنوز نیز یکی از مباحث مورد بحث بین دولت و شورای نگهبان است. دولت یازدهم و دوازدهم در جلسات گوناگون تلاش کردند تا تاییدیه شورای نگهبان را برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

منبع عکس: خبرگزاری مهر

وزیر کشورگفت: «در تلاش بودیم تا با توجه به تجربیات و بررسی‌های انجام یافته در حوزه‌های فنی و الکترونیکی و تکنولوژی، انتخابات را طوری طراحی کنیم تا در هیچ مرحله‌ای و در هیچ زمانی با کاستی و سستی و کندی مواجه نشود.» به گفته رحمانی فضلی وزارت نیرو به دستور رئیس جمهوری موظف شده تا در همان روز برق سراسر کشور به ویژه شعبه‌ها را تامین کند.

او همچنین بیان کرد: «وزارت ارتباطات مکلف شده تا تمام امکانات ارتباطی را برقرار کند. صدا و سیما در تمام نقاط کشور باید فعال باشد و اطلاع‌رسانی کند. همچنین تمام تلاش خود را کردیم و از تجربه‌ها بهره بردیم تا امکان وقوع هرگونه تخلف و تقلب را بگیریم.»

وزیر کشور در مورد چگونگی جلوگیری از تخلف و تقلب به سامانه‌های احراز هویت اشاره و بیان کرد: «تمام شعبه‌های رای‌گیری به دستگاه‌های احراز هویت مجهز هستند، به این صورت امکان دادن رای تقلبی یا تخلف در حوزه شناسنامه‌ای اعم از کسانی که زیر ۱۸ سال هستند یا شناسنامه تقلبی دارند یا شناسنامه افراد فوت شده را دارند یا با یک شناسنامه چند بار رای دادند، کلا منتفی است. ما این روش را در انتخابات ریاست جمهوری پیشین هم اجرایی کردیم.»

https://pvst.ir/aa1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو