skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال «نیتک» در مشهد آغاز به کار کرد

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خانه خلاق و نوآوری تولید محتوای دیجیتال «نیتک» که در زمینه تولید محتوای هدفمند دیجیتالی با تمرکز ویژه روی محصولات صادراتی فعالیت می‌کند در مشهد فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی «خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، این مرکز امروز (۱۱ خردادماه) در مشهد با حضور سورنا ستاری،معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار خراسان رضوی و دیگر مقامات استانی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

خانه خلاق با ایجاد مجموعه هشتگانه استودیوهای صدا و تصویر و تجهیز و استقرار تیم‌های نوآور و خلاق در زمینه تولید محتوای دیجیتال در این مرکز، زمینه تولید محتوای هدفمند به‌ویژه محصولات صادراتی به کشورهای همسایه را فراهم خواهد کرد.
حمیدرضا بحرینی، مدیر خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک دراین باه گفت: «این مرکز زیست بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه ای است که با ترکیب حوزه‌های رسانه تلکام و سرویس‌های دیجیتال به دنبال تعریف رویه‌های هوشمند و بدیع در کسب وکارهای نوآورانه است. آکادمی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک بازوی برنامه‌های آموزشی مرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک است که بسیاری از مهارت‌های نرم، کسب و کار، فنی و غیره را به عموم افراد ارائه می‌دهد.»

او ادامه داد: «خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک در دوره توانمندسازی با منتورینگ تخصصی، در اختیار گذاشتن فضای استودیویی و فضای کار اشتراکی توسعه محصول و هماهنگی با سرمایه گذار از استارتاپ‌ها حمایت می کند. خدمات استودیویی نیتک به عنوان مرکز پیشرو چهاراستودیوی تصویری به مساحت یکهزار مترمربع شامل بزرگترین استودیو شرق کشور و استودیوهای صوتی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و فضای کار اشتراکی به مساحت دو هزار متر مربع را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.»

او با بیان اینکه مجموعه نیتک در نظر دارد دانش، توصیه و منابعی که در اختیار دارد را به افراد دیگر به اشتراک بگذارد،گفت: «نیتک برای سهولت کار هر چه بیشتر تیم‌های مورد حمایت خود به ارائه زیرساخت‌های مهمی همچون فضای اشتراکی با امکانات میز اختصاصی، منتورینگ تخصصی، اینترنت، اتاق جلسات و غیره پرداخته است.»

در ادامه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این مراسم با اشاره به اختصاص فضای بسیار مناسب از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای ایجاد خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال «نیتک»، بیان کرد: «تبدیل فضاهای بلااستفاده به محلی برای کارآفرینی رویکرد مبارکی است که از سوی تمامی اجزای دولت دنبال شود. حمایت از خانه‌های خلاق و مراکز نوآوری به عنوان موتور محرکه کارآفرینی در کشور در سیاست‌گذاری‌ها و همچنین تسهیل امور باید مورد تاکید قرار گیرد.»
سعید مقدم آریایی، عضو هیات مدیره خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک در این مراسم، با بیان این‌که آنها در صدد هستند که حلقه‌های مفقوده در خوشه‌های فناوری و نوآوری در حوزه دیجیتال شکل بگیرد، بیان کرد: «تاکنون بسیاری خواسته‌اند تا اکوسیستم تولید محتوا ایجاد کنند؛ اما نمی دانند شکل‌گیری اکوسیستم، نیازمند نگاه تازه و روال تازه است. نوآوری هم به روال تازه نیاز دارد که در زبان بین المللی به آن New Normal می گویند و نیتک(New Normal of innovation in Technology) می‌کوشد تا نوآوری در فناوری را تبدیل به امری بایسته و ضروری کند.»

https://pvst.ir/a7m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو