skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

«بلد» و «نشان» مراکز واکسیناسیون را روی نقشه خود نمایش می‌دهند

پریا نظری
عضو تحریریه

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نقشه و مسیریاب‌های «بلد» و «نشان» قابلیت جدید «نمایش مراکز واکسیناسیون کشور» را به سرویس‌های خود اضافه کردند. کاربران «نشان» می‌توانند به آدرس دقیق ۵۶۵ مرکز واکسیناسیون کرونا در سطح کل کشور دسترسی داشته باشند. در نقشه «بلد» نیز اطلاعات مراکز واکسیناسیون کرونا در محدوده‌های شرق، غرب، شمال و جنوب  تهران برای کاربران به شکل زنده قابل مشاهده است و زودی برای شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، کرج و اهواز نیز قابلیت زنده در دسترس خواهد بود.

به گزارش پیوست، حدود یک ماه از شروع واکسیناسیون سراسری در کشور می‌گذرد. ایجاد صف‌های طولانی و شلوغی و نبود یک لیست واحد برای معرفی مراکز واکسیناسیون سبب سردرگمی و بلاتکلیفی مردم شده است. حالا دو مسیریاب «بلد» و «نشان» مراکز واکسیناسیون را روی نقشه خود نمایش می‌دهند.

اطلاعاتی که نقشه و مسیریاب بلد در اختیار کاربران قرار می‌دهد، شامل ساعت کاری و میزان شلوغی هر مرکز، رده سنی افراد واجد شرایط، زمان واکسیناسیون، نوع واکسن، مدارک لازم، و سایر اطلاعات تکمیلی است. این اطلاعات در شهر تهران هر روز توسط نیروهای بلد و کاربران مشارکت‌کننده به‌روزرسانی می‌شود.  اطلاعات مراکز واکسیناسیون کرونا در محدوده‌های شرق تهران، غرب، تهران، شمال تهران و جنوب تهران قابل مشاهده است و به زودی برای شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، کرج و اهواز نیز در دسترس خواهد بود.

علاوه بر نمایش مراکز واکسیناسیون، در نقشه بلد برای کاربرانی که در استان تهران هستند، اطلاعات کامل واکسیناسیون و اخبار کرونا را در صفحه اصلی نمایش می‌دهد. در کنار میانبر‌های کاربردی برای نمایش مراکز واکسن کرونا و مراکز تست کرونا، آمار واکسیناسیون و اخبار و توضیحات مربوط به واکسیناسیون نیز اضافه شده است. بلد در بخش دیگری از نقشه خود، تجربه کاربران در فضای مجازی در هنگام واکسیناسیون را نیز اضافه کرده است. در این قسمت تجربه‌های متفاوت کاربران در مراکز مختلف در کشور نمایش داده می‌شود و کاربران می‌توانند با به اشتراک‌گذاری نظر و عکس خود در صفحه همان مرکز واکسیناسیون، در به روز بودن اطلاعات مراکز واکسیناسیون کرونا مشارکت داشته باشند.

در حال حاضر شهروندان تهرانی می‌توانند با استفاده از میانبر مراکز واکسیناسیون در صفحه اصلی نقشه بلد، نزدیک‌ترین مراکز واکسن کرونا و اطلاعات کلیدی در مورد هر مرکز را در اطراف محل زندگی خود مشا‌هده کنند.

۵۶۵ مرکز واکسیناسیون روی «نشان»

مسیریاب و نقشه «نشان» نیز به دلیل لیست‌های متفاوت برای مراکز واکسیناسیون در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و منابع مختلف از زمان آغاز واکسیناسیون تصمیم گرفت تا این مراکز را به اپلیکیشن خود اضافه کند.

به همین دلیل اطلاعات اولیه این مکان‌ها توسط تیم اپلیکیشن ماسک گردآوری شده و در نشان، براساس اطلاعات موجود در سایت بیمارستان‌های علوم پزشکی استان‌های مختلف کشور و گزارش‌های کاربران نشان بازبینی و اصلاح شده‌اند. اکنون ۵۶۵ مرکز واکسیناسیون کرونا در نقشه و مسیریاب نشان قرار گرفته‌ است.

یکی از مسائل مهم برای انتخاب مرکز واکسیناسیون، میزان شلوغ بودن آن در شرایط فعلی است. «نشان» سال گذشته قابلیتی را به سرویس خود اضافه کرد که ساعت‌های شلوغ و خلوت برخی مکان‌های عمومی نظیر مراکز خرید و بیمارستان‌ها را نمایش می‌داد. این قابلیت هم‌اکنون روی مراکز واکسیناسیون نیز فعال شده و کاربران می‌توانند ساعت‌های شلوغ و خلوت این مراکز را مشاهده کنند.

کاربران تنها کافی است در اپلیکیشن نشان، عبارت «پایگاه واکسن کرونا» یا «واکسن کرونا» را جستجو کرده یا علامت واکسن در بخش جستجو را انتخاب کنند. به این ترتیب، با توجه به موقعیت جغرافیایی او، نزدیک‌ترین مراکز واکسیناسیون در اولویت بالا نمایش داده خواهد شد. با انتخاب هر یک از این پایگاه‌ها، می‌توانند در کنار آدرس دقیق، شماره تماس مرکز را نیز مشاهده کرده تا در صورت لزوم پیش از مراجعه، از فعالیت مرکز اطمینان حاصل کنند.

 

 

https://pvst.ir/a2w

یک دیدگاه

  1. با سلام…
    من از تلاش و نظم و سرعت وزارت دفاع مرکز باغ پرندگان در واکسیناسیون بسیار عالی و سریع متشکرم واقعا آفرین دارید… مرحله اول واکسن و ما زیر نظر آموزش و پرورش زدیم و بسیار کند و وقت گیر و هرج و مرج بود ولی دومین واکسن و در مرکز باغ پرندگان بسرعت و با نظم عالی زدم ..‌‌ واقعا از همه ی شما متشکرم و اجرتون با خدا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو