skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

سایه فرنود عضو تحریریه

تعرفه شناسه رهگیری گوشی هنگام رجیستری لغو شد

سایه فرنود
عضو تحریریه

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه (همتا) اعلام کرده است که گوشی‌هایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می‌شوند برای ثبت شناسه رهگیری خود یا کد IMEI برای رجیستری نیاز به پرداخت تعرفه‌ای ندارند.

به گزارش پیوست، سامانه همتا با ارجاع به زمان اتمام مصوبه ۲۶۹  کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوپی مبنی بر دریافت مبلغ 30740 ریال برای دریافت تعرفه‌ی «خدمت ثبت شناسه رهگیری تجهیزاتِ با قابلیت نصب سیمکارت»، خبر داده که از ابتدای اردیبهشت‌ ماه، تمامی دستگاه‌هایی که از مبادی قانونی به‌صورت مسافری و تجاری وارد کشور می‌شوند مشمول پرداخت تعرفه یاد شده نمی‌شوند. با حذف تعرفه شناسه رهگیری گوشی هنگام رجیستری، خریداران گوشی تنها حق گمرکی را پرداخت خواهند کرد. حقوق گمرکی برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار در انتهای سال گذشته و در قانون بودجه امسال ۱۲ درصد تعیین شده است.

آبان ماه سال ۱۳۹۸  کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی ، در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین تعرفه‌های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۳ مجلس، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا را برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت را تصویب کرد.

در این مصوبه، در مورد نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، آمده است: «مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت (IMEI) را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و جلوگیری از قاچاق این تجهیزات، پس از بررسی یکتایی این شناسه‌ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می‌کند.»

از سوی دیگر سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، ۳۰ هزار و ۷۴۰ ریال (۳۰۷۴ تومان) برای یک بار و در زمان ثبت آن، تعیین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در چارچوب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا اخذ می‌شود.

در این صورت اگر یک کالا دارای بیش از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه‌های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همچنین با هدف رونق تولید و حمایت از تولیدکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات تولید داخل که قابلیت نصب سیم‌کارت دارند، نمی‌شود. این نوع تعرفه‌گذاری تا پایان فروردین ۹۹ قابل اجرا بود.

https://pvst.ir/9yb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو