skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از توافق در شورای مرکزی نصر کشور خبر داد:

یکی از اعضای نصر تهران کاندیدای ریاست نصر کشور می‌شود

میثم قاسمی تحریریه

۲۶ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با تبریک انتخاب خوارزمی به عنوان رئیس موقت شورای مرکزی نصر کشور، اعلام کرد براساس تفاهم انجام شده، نام یکی از اعضای نصر تهران نیز به عنوان یکی از ۳ کاندیدای ریاست نصر کشور به رئیس جمهوری ارائه می‌شود.

به گزارش پیوست، در نشست خبری سازمان نصر تهران که امروز (۲۶ اسفند) به صورت آنلاین برگزار شد، حسین اسلامی، رئیس این سازمان اعلام کرد براساس توافقی که در شورای مرکزی سازمان نصر ایران انجام شده، نام یکی از اعضای سازمان نصر تهران که در شورای مرکزی حاضر هستند نیز به عنوان گزینه ریاست نصر کشور به رئیس جمهوری ارائه می‌شود. براساس قانون، سازمان نصر کشور، ۳ گزینه را برای انتصاب به عنوان رئیس این سازمان به رئیس جمهوری اعلام می‌کند.

در اولین جلسه شورای مرکزی دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، نظام‌الدین خوارزمی، رئیس هیات مدیره نصر استان فارس به عنوان رئیس موقت شورای مرکزی دور ششم سازمان نصر، انتخاب شد؛ اما انتصاب رئیس قطعی این سازمان به انتخاب ۳ گزینه و معرفی به رئیس جمهور موکول شد که این اتفاق در فروردین سال آینده رخ خواهد داد.

اسلامی، رئیس نصر تهران تاکید کرد مصوبه مجلس درباره افزایش حق‌السهم اپراتورها مورد تایید این سازمان نیست.

در نشست امروز، اسلامی با گلایه از تعجیل در برگزاری جلسه شورای مرکزی نصر کشور گفت: «درخواست ما این بود که چون هنوز اعضای هیات مدیره نصر تهران نهایی نشده بودند، برگزاری مجمع کشوری به تعویق بیفتد و دوستان می‌توانستند همراهی بیشتری داشته باشند؛ اما به هر دلیل تصمیم بر این شد که مجمع کشوری برگزار و انتخابات آن انجام شود.»

او ابراز امیدواری کرد توافق صورت گرفته برای معرفی یکی از اعضای نصر تهران به عنوان گزینه ریاست نصر کشور، عملی شود و تاکید کرد به هر تصمیمی که از سوی رئیس جمهوری برای ریاست سازمان گرفته شود، تمکین می‌کنند.

او درباره یکی بودن رئیس نصر تهران و کشور گفت: «در دوره‌های گذشته به جز دوره سوم، همیشه رئیس نصر تهران و کشور یکی بوده‌اند و با توجه به سهم تهران در این صنعت ما پیشنهاد دادیم در این دوره هم چنین باشد؛ اما این‌طور نشد و ما اطمینان داریم هرکس به عنوان رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور منصوب شود، حتما از حقوق همه اعضا دفاع خواهد کرد.»

رئیس نصر تهران در گزارشی از اقدامات انجام شده در دوره جدید این سازمان، به تشکیل کارگروه‌هایی برای اصلاح اساسنامه سازمان، بازمهندسی کمیسیون‌ها، بودجه و درآمدزایی و ایجاد تغییرات در دبیرخانه تهران اشاره کرد. او همچنین درباره جلسات تخصصی برگزار شده در روزهای اخیر گفت: «یک جلسه با محوریت کمیسیون فین‌تک درخصوص مشکلاتی که برای فعالان رمزارز ایجاد شده برگزار کردیم که در آن آقای توانگر از مجلس و آقای جاویدنیا از دادگستری حضور داشتند و بحث‌های خوبی در این جلسه مطرح شد.» اسلامی خبر داد که پیرو این جلسه، نامه‌هایی از طرف نصر تهران به مجلس و دادگستری برای حل مشکل فعالان رمز ارز ارسال شده است.

جلسه دیگر برگزار شده، درباره مصوبه مجلس درخصوص افزایش حق‌السهم اپراتورها و تاثیر آن بر قیمت اینترنت بوده است که به گفته اسلامی در این جلسه نیز مشکلات موجود و تاثیر این مصوبه بررسی شده است که نتیجه آن، اصلاح مصوبه مجلس در این رابطه بوده است. اسلامی در این زمینه افزود: «تاکید ما بر این است که اگر مجلس یا هر نهاد دیگری می‌خواهد نظر فعالان بخش خصوصی ICT را بشوند، حتما از سازمان نظام صنفی نظرخواهی کند و افرادی که به صورت شخصی در این نهادها حاضر می‌شوند، هرچند محترم و دارای نظر هستند؛ اما نماینده بخش خصوصی و صنف محسوب نمی‌شوند.»

رئیس سازمان نصر تهران با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در سال آینده، تاکید کرد این سازمان بدون جانبداری از یک گروه یا فرد خاص، آماده است برنامه‌های کاندیداها در حوزه ICT را دریافت و نظرات خود را اعلام کند.

http://pvst.ir/9qr
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو