skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسل ۵ ایرانسل به جزیره کیش رسید

میثم قاسمی تحریریه

۱۹ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایرانسل، ششمین سایت 5G خود را در جزیره کیش راه‌اندازی کرد و در مراسم آغاز به کار این سایت، مدیرعامل ایرانسل وعده داد 5G را در دیگر نقاط کشور، توسعه دهد.

به گزارش پیوست، امروز (۱۹ اسفند) ایرانسل از سایت 5G خود در جزیره کیش رونمایی کرد. این سایت، ششمین سایت نسل ۵ ایرانسل که در کشور و دومین سایت این اپراتور، بیرون از تهران است. پیش از این ایرانسل سایت‌هایی را در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساختمان مرکزی خود، دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس، پارک آب و آتش تهران و شهر شیراز افتتاح کرده بود.

در مراسم افتتاح سایت 5G ایرانسل در کیش، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل وعده داد این فناوری در سایر شهرهای ایران توسعه می‌یابد. همچنین او اعلام کرد ایرانسل تلاش دارد با همکاری دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، بومی‌سازی در نسل ۵ را کشور را محقق کند.

عباسی آرند اعلام کرد راه‌اندازی 5G‌ در کیش، یکی از بندهای تفاهم‌نامه چهارجانبه این شرکت با معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و منطقه آزاد کیش است و از این پس، بندهای دیگر این تفاهم‌نامه که مربوط به ارائه سرویس‌های شهرهوشمند و حمل‌ونقل هوشمند هستند نیز پیگیری خواهد شد.

در آستانه تحول

در این مراسم، جعفر آهنگران، سرپرست منطقه آزاد کیش که به تازگی به این سمت منصوب شده است با اشاره به احداث ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری در کیش و همچنین اتصال این فیبر به سرزمین مادر، از وزارت ارتباطات خواست در توسعه ICT و پایلوت طرح‌ها نگاه ویژه‌ای به کیش داشته باشند.

آهنگران اعلام کرد همه مقررات و امکانات برای تبدیل کیش به یک جزیره هوشمند آماده است.

در این مراسم، پخش ویدئو 4K‌ و استفاده از دوربین‌های VAR به عنوان دو کارکرد 5G به عنوان تست، انجام شد.

ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز در این مراسم توسعه 5G‌ را در راستای اجرای اسناد بالادستی در حوزه ICT و همچنین استفاده بهینه از طیف‌های فرکانسی و تحقق اقتصاد دیجیتال دانست.

هاشمی با توجه به توسعه نیافتن اینترنت ثابت در کشور، گفت: «متاسفانه به دلیل انحصاری که در زمینه ارتباطات ثابت در کشور وجود دارد، توسعه در این زمینه اتفاق نیفتاده است و می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های 5G به کمک ارتباطات ثابت برویم و این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.»

او زمان کنونی برای ورود 5G به کشور را نقطه عطف و زمان طلایی دانست و افزود: «همزمان با دنیا، شاهد ورود نسل ۵ به ایران هستیم زیرا می‌دانیم که در آستانه انقلاب صنعتی چهارم هستیم و نباید خود را از این تحول، محروم کنیم.»

http://pvst.ir/9p5
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو