skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیوست سرعت ۳/۳ گیگابیت برای 5G ایرانسل ثبت کرد

تحریریه پیوست

۲۱ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نتایج تست سرعت 5G که با پیگیری ماهنامه پیوست در ساختمان مرکزی ایرانسل انجام شد، سرعت اینترنت نسل پنجم شبکه ایرانسل را بیش از ۳/۳ گیگابیت بر ثانیه به ثبت رساند.

به گزارش پیوست، نتایج این تست سرعت که توسط پیوست با استفاده از گوشی هواوی میت ۴۰  در ساختمان مرکزی ایرانسل در تهران انجام شد، سرعت ۳/۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه را برای دانلود در فناوری 5G به ثبت رساند. این بالاترین سرعتی است که تاکنون در ایران برای فناوری نسل ۵ به دست آمده است.

تست سرعت اینترنت 5G در ساختمان مرکزی ایرانسل توسط پیوست

ایرانسل برای اولین بار ۲۸ تیر ۱۳۹۶ در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از 5G به صورت پایلوت رونمایی کرد.

اول مرداد ۱۳۹۹ اولین سایت 5G در ایران، توسط رئیس جمهوری در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسمی رسید. نصب و راه‌اندازی این سایت با همکاری ایرانسل و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد. هفت روز بعد، ایرانسل دومین سایت 5G‌ را در ساختمان مرکزی خود رونمایی کرد و تست سرعت با حضور خبرنگاران انجام شد که سرعت ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود به ثبت رسید.

۲۱ آبان ماه نیز ایرانسل سومین سایت 5G خود و اولین سایت فضای بیرونی (outdoor) را در دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس تهران راه‌اندازی کرد. این اپراتور وعده داده است به زودی چهارمین سایت نسل پنجم را در پارک طبیعت تهران راه‌اندازی کند که شهروندان می‌توانند در صورت داشتن گوشی 5G از آن استفاده کرده یا با استفاده از پوشش مودم وای‌فای نسل پنج ایرانسل که در محل نصب شده است، با گوشی‌های دیگر نیز به این شبکه متصل شوند.

سوم دی ماه امسال، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در اینستاگرام خود عکسی منتشر کرد که نشان می‌داد تست سرعت این اپراتور به سرعت بیش از ۲/۵ گیگ دست یافته است. از اهداف نسل ۵ تلفن همراه افزایش سرعت، افزایش ظرفیت سرویس‌دهی به کاربران، کاهش تأخیر شبکه و پشتیبانی از سرعت بیشتر کاربران در حال حرکت (مانند کاربر سوار بر اتوموبیل) است.

نتایج تست سرعتی که روز گذشته (۲۰ بهمن ۹۹) در ساختمان مرکزی ایرانسل انجام شد، سرعت ۳/۳۱۲ گیگابیت بر ثانیه برای دانلود و ۱۰۹ مگابیت بر ثانیه برای آپلود را به ثبت رساند. این اعداد، نتایج یک تست در محیط سایت هستند و کاربران در هنگام استفاده روزمره ممکن است به آنها نرسند. هواوی در چین توانسته است در محیط سایت سرعت ۳/۶۷ گیگابیت بر ثانیه را نیز ثبت کند؛ اما بالاترین سرعت‌هایی که در استفاده‌های عمومی به ثبت رسیده در کشور عربستان است که سرعت ۴۱۴/۲ مگابیت بر ثانیه را ثبت کرده است.

http://pvst.ir/9hi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو