skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قابلیت‌های تازه‌ غول‌های تکنولوژی برای کمک به دورکاران

۱۸ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دورکاری حالا به بخش جداناپذیر کسب‌وکارهای امروزی آنهم به دلیل شیوع کرونا در جهان تبدیل شده است. حالا بیش از نیمی از کسب‌وکارهای دنیا نیروهای انسانی خود را برای کاهش گسترش این بیماری دورکار کرد‌ه‌اند. در کنار این اتفاق هم شرکتهای تکنولوژی دست به کار شده‌ و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران کسب‌وکارهای مختلف گذاشته‌اند تا کارها بهتر پیش برود. کوگل، مایکروسافت، آمازون و دیگر غولهای تکنولوژی هرکدام با ارائه سرویس‌های مخصوص دورکاری سعی کرده‌اند کار کردن از خانه را برای نیروی انسانی شرکت‌ها راحت‌تر کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم به پنج موضوع تکنولوژی اشاره کنیم که هفته گذشته رخ داد و بر تجارت کسب‌وکارها تاثیر گذار خواهد بود:

  • Workspace گوگل ویژگی‌های تازه‌ای را برای کمک به دورکاران اضافه می‌کند

گوگل به تازگی قابلیت‌های تازه‌ای را به Workspace اضافه کرده تا به همکاری و بهبود جریان کاری در دوران دورکاری کمک کند. برخی از این قابلیت‌های جدید Workspace عبارتند از ایجاد دسترسی برای کارکنان خط مقدم و راه‌اندازی رسمی دستیار گوگل (دستیار صوتی این شرکت) برای تمامی کاربران. همچنین قابلیت‌های دیگری از جمله بهبود تماس تصویری از طریق گوگل Meet ، قابلیت‌های مدیریت زمان، تنظیم وضعیت و زیرنویس زنده چند زبان نیز به این فضا افزوده شده‌اند.

چرا این موضوع برای کسب و کار شما اهمیت دارد: بزرگترین جریان کاری در سال آتی، امکان کار بدون محدودیت مکانی است. در حالی که کارکنان به محیط کار باز می‌گردند، انتظار می‌رود که گزینه دورکاری به بخشی از مزایای شغلی شرکت‌ها تبدیل شود. شرکت‌های هوشمند این کار را انجام خواهند داد. همچنین شرکت‌هایی که به فکر روند کاری و کارکنان خود هستند از ابزار‌هایی همچون ابزاری که گوگل ارائه می‌کند برای مدیریت بهتر دورکاران استفاده می‌کنند.

  • پلتفورم Teams از مایکروسافت به دنبال آواتار‌های مجازی

مایکروسافت Mesh پلتفورم جدیدی است که از سوی این غول تکنولوژی برای همکاری و اشتراک تجربیات مجازی فراهم شده است. افرادی که از Mesh استفاده می‌کنند به عنوان آواتار‌های مجازی از AltospaceVR نمایش داده می‌شود، یک شبکه اجتماعی که مایکروسافت ۴ سال پیش آن را خریداری کرد. هدف نهایی این است که افراد نه به عنوان آواتار بلکه به عنوان خودشان به صورت مجازی در یک فضا حاضر شوند. مایکروسافت ابتدا این تکنولوژی را با همکاری مدل تماس Skype به نمایش گذاشت و نشان داد که چگونه می‌توان از این تکنولوژی برای همکاری در محیط دورکاری استفاده کرد.

این پلتفورم چه اهمیتی برای کسب و کار شما دارد: این پلتفورم هنوز چند سال با استفاده همگانی فاصله دارد اما آواتار‌ها، در جلسات دورکاری کاربرد خواهند داشت و با افزایش کارایی جلسات و همکاری‌ها این موضوع اهمیت بالایی خواهد داشت.

  • اسکوئر حالا یک بانک است

هفته گذشته اعلام شد که فین‌تک اسکوئر حالا می‌تواند به عنوان یک بانک فعالیت کند. بانک خدمات مالی اسکوئر پس از دریافت تاییدیه FDIC (شرکت بیمه واریزی‌های بانکی دولت فدرال) در سال ۲۰۲۰ حالا فعالیت خود را به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت اسکوئر آغاز می‌کند و در حال حاضر روی تامین بودجه فروشندگان اسکوئر در ایالات متحده تمرکز دارد. طبق اعلام این شرکت فین‌تک، حالا این شرکت می‌تواند به خوبی از راه دور به مشتریان خدمت‌رسانی کند و در عین حال ابزار‌های مالی دیگری را برای افراد نیازمند ایجاد کند.

این موضوع چه اهمیتی برای کسب و کار شما دارد: اسکوئر به بانک‌های آنلاین و سازمان‌های خدمات مالی می‌پیوندد و کسب و کار‌های کوچک را تامین بودجه می کند. این خبر برای کسانی که نیازمند سرمایه‌ هستند بسیار خبر خوبی است؛ اما نرخ سود این وام‌ها بسیار بالاتر از بانک‌های سنتی است.

  •  ربات‌های ارسال کالا جلب توجه کرده‌اند

ربات‌های ارسال کالا در سال گذشته که مردم به دنبال تحویل کالا بدون تماس بودند، توجه زیادی را جلب کردند. پوستماتس X یک محصول رباتیک از استارت‌آپ ارسال کالای پرطرفداری به نام Serve Robotics است که در سال ۲۰۲۰ تحت مالکیت اوبر درآمد. در حالی که نیمی از بسته‌های ارسالی رستوران‌ها در آمریکا در فاصله‌ای نزدیک و قابل پیاده‌روی قرار دارند، این تکنولوژی نیاز به خودرو را حذف می‌کند و ارسال ساده‌تر می‌شود. این شرکت اعلام کرده است  که تمرکز این تکنولوژی کمک به توسعه تجارت رستوران‌ها با ارسال امن، مطمئن و آسان است.

این موضوع چه اهمیتی برای تجارت شما دارد: استفاده از ربات برای خرده فروشی و ارسال غذا ایده جالبی است. این شرایط عمدتا به دلیل پاندمی کرونا فراهم شده است. بسیاری از رستوران‌ها از خدمات ارسال شکایت دارند و ربات‌ها می‌توانند پاسخی برای این مشکل باشند.

منبع: Forbes

http://pvst.ir/9p1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو