skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسکوئر بازوی بانکی خود را راه‌اندازی می‌کند

۱۲ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اسکوئر فین‌تک معروف آمریکایی که به دلیل نوآوری‌های خود در بخش پرداخت شهرت دارد حالا رسما به بانک تبدیل می‌شود.

به گزارش پیوست، نزدیک به یک سال پس از دریافت تاییدیه مشروط، اسکوئر آغاز فعالیت بانک صنعتی خود به نام خدمات مالی اسکوئر را به اطلاع عموم رساند. خدمات مالی اسکوئر (Square Financial Services) فرایند تایید FDIC (شرکت فدرال بیمه سپرده‌های بانکی) و سازمان موسسات مالی را طی کرده و حالا آماده کار است.

این بانک که مرکز آن در شهر سالت لیک از ایالت یوتا است به ارائه خدمات وام تجاری و سپرده مشغول خواهد شد و وام‌های تجاری را برای بخش خدمات اعطای وام فعلی شرکت اسکوئر تامین می‌کند.

شرکت اسکوئر به دلیل سیستم کارتخوان و پرداخت در محل خرید خود که در بین کسب‌ و کار‌های کوچک محبوب است شهرت دارد اما حالا این شرکت دریافت اعتبار برای کارآفرینان و کسب و کار‌های کوچکی که در سال‌های اخیر از محصولات این شرکت استفاده کرده‌اند را نیز ساده تر می‌کند. اسکوئر اعلام کرده است که بازوی بانکی این شرکت «ارائه دهنده اصلی بودجه برای فروشندگان اسکوئر در آمریکا» خواهد بود.

آرمیتا آهوجا مسئول ارشد و مدیرعامل خدمات مالی اسکوئر مالی این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسکوئر با ارائه خدمات بانکی داخلی، این فین‌تک «عملکرد روان تری خواهد داشت». خدمات مالی اسکوئر به فروش وام به سرمایه‌گذاران شخص ثالث ادامه می‌دهد و انتشار ترازنامه را محدود تر می‌کند. این شرکت می‌گوید که انتظار ندارد بخش بانکی تاثیر ملموسی روی ترازنامه، مجموع درآمد، سود ناخالص یا EBITDA (درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک) در سال 2021 داشته باشد.

اسکوئر می‌گوید که افتتاح بانک «توانایی اسکوئر برای افزایش دسترسی به وام و ابزار‌های بانکی را برای جمعیت محروم» را بیشتر می‌کند.

جریان تبدیل فین‌تک‌ها به بانک ادامه دارد. وب‌سایت خبری تک‌تکرانچ ماه فوریه اعلام کرد که فین‌تک Brex نیز برای تبدیل شدن به یک بانک درخواستی را ارائه کرده است.

شرکت Emigrant Bank که کارت اعتباری خاص استارت‌آپ‌ها را به فروش می‌رساند و در حال حاضر به عنوان یک صادر کننده عمل می‌کند نیز اعلام کرده که درخواست خود برای تبدیل شدن به بانک را به شرکت فدرال بیمه سپرده‌های بانکی (FDIC) و سازمان موسسات مالی یوتا (UDFI) ارائه کرده تا بانک Brex را راه‌اندازی کند.

چند شرکت فین‌تک یا شرکت‌هایی که خدمات فین‌تک ارائه می‌کنند نیز محصولات خود را در حوزه خدمات بانکی از جمله سپرده و حساب جاری و حتی اعتباری توسعه داده‌اند. این شرکت‌ها معمولا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به مشتریانی که امکان دسترسی به بودجه بانکی از موسسات بانکی سنتی را با شرایط مطلوب ندارند خدمت‌رسانی کنند. شرکت‌هایی مثل اسکوئر که با کسب‌ و کارها به خوبی آشنا هستند شرایط بهتری برای اعطای وام ارائه می‌کنند.

منبع: TechCrunch

http://pvst.ir/9nq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو