skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها پس از یک تلاطم شدید به ثبات رسید

۱۷ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

با وجود گمانه زنی‌های منفی این هفته، بیت‌کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری بلند مدت جذب کردند. این هفته بالا و پایین‌های زیادی برای طرفداران رمزارز‌ها داشت و قیمت بیت‌کوین به دلیل حوادث اقتصاد کلان و افزایش توجه سازمانی نوسان زیادی را تجربه کرد. اما این بازار پس از رکود بزرگی که ماه گذشته تجربه کرد حالا در حال رسیدن به ثبات است.

به گزارش پیوست، پس از اینکه قیمت بیت‌کوین برای دومین بار در سال آتی روز پنجشنبه از ۵۰ هزار دلار عبور کرد روز بعد قیمت این رمزارز بار دیگر سقوط کرد و امروز قیمت این رمزارز در حدود ۴۹ هزار دلار است.

اما نوسان این بازار رابطه مستقیمی با اعتماد سرمایه‌گذاران به اقتصاد آمریکا دارد. آخر هفته گذشته، سهام‌ شرکت‌های تکنولوژی و قیمت رمزارز‌ها هردو درنتیجه رشد بهره اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا سقوط کردند و این بازار‌ها زیر فشار زیادی قرار گرفتند.

این جریان و تلاطم بازار هفته پس از آن نیز ادامه پیدا کرد. روزی که جروم پاول رئیس خزانه‌داری دولت فدرال تلویحا اشاره کرد که سیاست‌های مالی بانک‌های مرکزی آمریکا به این زودی‌ها تغییر نمی‌کند، قیمت بیت‌کوین ۵ درصد سقوط کرد.

پس از این سقوط البته اخبار خوبی نیز منتشر شد و شرکت مایکرواستراتژی که مایکل سیلور مدیرعامل آن از طرفداران بیت‌کوین است ۱۰ میلیون دلار دیگر بیت‌کوین خریداری کرد و حجم اندوخته بیت‌کوین این شرکت به۴/۴ میلیارد دلار رسید.

همچنین جسی پاول مدیرعامل صرافی رمزارز کراکن نیز در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت که رسیدن قیمت بیت‌کوین به یک میلیون دلار «بسیار منطقی است» و این رمزارز می‌تواند نهایتا در مقابل دلار آمریکا که به عقیده او رو به زوال است قرار گیرد.

در حالی که بسیاری از چشم‌ها به بیت‌کوین دوخته شده قیمت اتریوم دومین رمزاز بزرگ جهان نیز شب گذشته ۵ درصد رشد داشت و به هزار و ۵۵۵ دلار رسید.

این افزایش قیمت به هیجان بازار درمورد به روزرسانی بلاک‌چین اتریوم مربوط می‌شود. به روزرسانی EIP-1559 که در ماه جولای اجرایی می‌شود قرار است هزینه تراکنش‌‌های اتریوم را که بسیار بالا و پر نوسان است کاهش داده و به ثبات برساند.

چندین صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم نیز که توسط Galagy Digital به مدیریت مایک نوموگراتز در اواخر ماه ژانویه راه‌اندازی شدند این هفته رشد مناسبی داشته و بیش از 32 میلیون دلار سرمایه‌ جذب کرده‌اند.

دیگر نوسانات

قیمت رمزارز‌های دیگری نیز این هفته دچار نوسان شد. کاردانو ADA در طول یک شب 2 درصد سقوط کرد و قیمت آن به ۱/۱۱ دلار رسیده است. قیمت این رمزارز در طول هفته گذشته 22 درصد سقوط کرده است. تنها هفت روز در حالی که دیگر رمزارز‌ها سقوط قیمت را تجربه می‌کردند، قیمت کاردانو به رکورد۱/۴۸ دلار رسید. این رمزارز از زمان بروزرسانی سیستم خود در اول مارس تقریبا دائما در یک روند صعود قرار داشته و امیدوار است که با اتریوم رقابت کند.

به جز اتریوم، قیمت 10 رمزارز برتر تقریبا به ثبات رسیده است. لایتکوین ۱۷۹/۰۳ دلار است و در 24 ساعت گذشته 2 درصد افزایش قیمت داشته است. پولکادوت DOT اما از آن سو با رکود ۱/۵۸ درصدی به قیمت ۳۲/۶۵ سقوط کرده است.

منبع: Decrypt

http://pvst.ir/9oo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو