skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

واتس‌اپ تماس صوتی و تصویری را به نسخه‌ی Desktop اضافه می‌کند

۱۵ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیام‌رسان واتس‌اپ روز پنجشنبه اعلام کرد که پشتیبانی از تماس صوتی و تصویری را به اپلیکیشن Desktop خود اضافه می‌کند و دیگر نیازی نیست کاربران برای پاسخ به تماس‌های خود به گوشی همراه مراجعه کنند.

به گزارش پیوست، طبق اعلام واتس‌اپ اپلیکیشن مک و ویندوز این پلتفورم که پنج سال از ارائه آن می‌گذرد،  فعلا از تماس تک به تک پشتیبانی خواهد کرد؛ اما در آینده تماس گروهی نیز به قابلیت‌های آن اضافه خواهد شد.

این شرکت اعلام کرده است که تماس ویدیویی در دو حالت افقی و عمودی به خوبی کار می‌کند و در محیط دکس‌تاپ تماس «همواره بالا قرار می گیرد تا در مرورگر یا بین پنجره‌های باز تماس خود را گم نکنید.» این قابلیت از اواخر سال گذشته بین گروه کوچکی آزمایش شده است.

یکی از سخنگویان واتس‌اپ در مصاحبه با وبسایت تک‌کرانچ گفت پشتیبانی از تماس صوتی و تصویری فعلا به نسخه وب واتس‌اپ اضافه نمی‌شود. این قابلیت جدید برای میلیون کاربری که هرروز از نسخه دکس‌تاپ واتس‌اپ استفاده می کنند و برای تماس تصویری مجبور بودند از Zoom یا Google Meet استفاده کنند مفید خواهد بود.

واتس‌اپ که بیش از ۲  میلیارد نفر کاربر دارد هنوز آماری درمورد میزان استفاده از پلتفورم تماس تصویری خود ارائه نکرده؛ اما به گفته این شرکت در سال نوی میلادی بیش از ۱.۴ میلیارد تماس تصویری با این اپلیکیشن برقرار شده است، در روز سال نو استفاده از این پلتفورم به اوج خود می‌رسد.

تماس‌های صوتی و تصویری نیز همانند ۱۰۰ میلیارد پیغامی که واتس‌اپ روزانه در پلتفورم خود پردازش می‌کند به صورت مبدا به مقصد رمزنگاری می‌شوند. واتس‌ا‌‌پ که زمانی برای اضافه کردن قابلیت‌های جدید پیوسته سه ماهه زمان می‌خواست حالا سرعت بیشتری پیدا کرده و در یک سال گذشته قابلیت‌های تازه‌ای را به سرویس خود اضافه کرده است. فیسبوک در ماه ژانویه تایید هویت بیومتریک اثر انگشت، چهره یا قرنیه را به واتس‌اپ دکس‌تاپ و وب اضافه کرده بود.

سال گذشته این پلتفورم پیغام‌ها، تصاویر و ویدیو‌های محو شونده را اضافه کرد و همچنین خدمات پرداخت خود را در هند که بزرگترین بازار کاربری این شرکت است راه‌اندازی کرد. قابلیت‌های جدیدی اضافه شده برای بهبود راحتی کاربرانی است که البته با تغییر سیاست‌های حریم خصوصی فعلا این تغییرات اعمال نشده با اعتراض بسیاری از کاربران روبه رو شده است.

 

منبع: TechCrunch

http://pvst.ir/9od

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو