skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نگرانی‌های حریم خصوصی باعث هجوم کاربران واتس‌اپ به اپلیکیشن سیگنال شد

۲۰ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از خبر ساز شدن شرایط جدید استفاده از خدمات واتس‌اپ، به نظر می‌رسد که کاربران به اپلیکیشن دیگری به نام سیگنال روی آورده‌اند. سیگنال همانند واتس‌اپ از رمزنگاری مبدا به مقصد استفاده می‌کند.

به گزارش پیوست، این اپلیکیشن که پیش‌بینی این مقدار کاربر را نکرده بود، به دلیل هجوم کاربران با تاخیر در تایید شماره تلفن‌های جدید مواجه شده است. این اپلیکیشن در سال 2018 توسط براین آکتون هم‌ بنیانگذار واتساپ راه‌اندازی شد.

حساب رسمی توییتر بنیاد خیره سیگنال طی یک توییت اعلام کرد که ارسال کد‌های تایید در شبکه‌های سلولی مختلف به تاخیر افتاده و این مشکل به زودی حل می‌شود.

کد‌های تایید در حال حاضر در چندین اپراتور به تاخیر افتاده‌‌اند زیرا تعداد افرادی که می‌خواهند در حال حاضر به این اپلیکیشن بپیوندند بسیار زیاد است. ما در حال همکاری با اپراتور‌ها هستیم تا هرچه زودتر این مشکل را حل کنیم. منتظر بمانید.

در حال حاضر این مشکل از سوی ارائه دهندگان رفع شده است. هجوم ناگهانی کاربران به این پلتفرم به نظر ناشی از تغییرات جدید سیاست‌های حریم خصوصی در پلتفرم پیام‌رسان واتس‌اپ است.

روز چهارشنبه واتس‌اپ شرایط و سیاست‌های حریم خصوصی جدید خود را منتشر کرد که براساس آن این اپلیکیشن پیام‌رسان مشهور می‌تواند مقدار زیادی از داده‌های کاربران را با فیس‌بوک به اشتراک بگذارد. این تغییرات از 8 فوریه سال 2021 اعمال شده و اجباری خواهند بود.

کاربرانی که با این شرایط موافقت می‌کنند ثبت حساب، شماره تلفن، داده‌های تراکنش، اطلاعات مربوط به خدمات، اطلاعات روابط، اطلاعات دستگاه موبایل، آی‌پی آدرس و دیگر داده‌های خود را با فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارند.

فیس‌بوک البته در مصاحبه با وبسایت خبری Verge اعلام کرد که شرایط خدمات جدید به پیام‌های تجاری مربوط است و این شرایط برای کاربران معمولی هیچ تغییری نخواهد کرد. با این حال از آنجایی که امکان رد این شرایط جدید وجود ندارد بسیاری نگران حریم خصوصی خود هستند.

شرکت اپل ماه گذشته اعلام کرد که توسعه دهندگان فروشگاه اپلیکیشن این شرکت باید مشخص کنند که چه اطلاعاتی را از کاربران خود جمع‌آوری می‌کنند. واتس‌اپ به شدت به این پیش‌نیاز اعتراض کرد و گفت که این موضوع باعث زیان این اپلیکیشن خواهد شد.

افزایش کاربران اپلیکیشن سیگنال دلیل دیگری هم دارد. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و یکی از افراد مشهور حوزه تکنولوژی که همواره از فیس‌بوک انتقاد می‌کرد در یک توییت بار دیگر از این شرکت انتقاد کرد و اعلام کرد که اقدامات این شرکت به مشکلاتی که در پایتخت آمریکا دیدیم منتهی شد.

ماسک پستی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد فیس‌بوک باعث این حوادث شده و در ادامه توییتی منتشر کرد که از 41.5 میلیون رای دهنده می‌خواست به جای اپلیکیشن واتساپ از «سیگنال» استفاده کنند.

منبع: Macrumors

http://pvst.ir/9ad

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو