skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایندگان در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ تصویب کردند:

تعرفه اینترنت شاد در سال آینده رایگان باقی ماند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

 نمایندگان در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ ، تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی چون شاد، پیام‌رسان‌های دانشگاه‌ها و مراکز دولتی و غیره در سال آینده را رایگان اعلام کردند.

به گزارش پیوست؛ نمایندگان مجلس روز گذشته در تبصره (۱۸) بودجه، تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی را یک‌پنجم تعرفه اینترنت پیام‌رسان‌های خارجی تعیین کردند. این موضوع با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی دولت مواجه شد و حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توییتی این مصوبه را ضد رایگان بودن استفاده از پیام‌رسان‌هایی چون شاد (شبکه دانش‌آموزان) دانست.

حالا در جلسه علنی امروز (۱۱ اسفندماه) مجلس، در جریان بررسی اصلاحات اعمال شده موارد ارجاعی از صحن مجلس به کمیسیون تلفیق با پیشنهاد نماینده زنجان درباره رایگان بودن اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی مانند شاد و دانشگاه‌ها موافقت کردند.

مصطفی طاهری، نماینده زنجان پیشنهاد رفع ابهام این بند را مطرح کرد که با ۱۷۶ رأی موافق، ۸ رأی مخالف، ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این پیشنهاد پیام‌رسان‌های داخلی مانند شاد مشمول ۲۰ درصد نرخ تعرفه نخواهند شد و همچنین قیمت ترافیک پیام‌رسان داخلی حداکثر ۲۰ درصد ترافیک اینترنت بوده و تعیین مصادیق و ضوابط اجرایی آن بر عهده شورای عالی فضای مجازی است.

http://pvst.ir/9n3
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو