skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت سه «فضای ابری صنعتی» جدید راه‌اندازی می‌کند

۷ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

مایکروسافت به توسعه خدمات خود در حوزه فضای ابری ادامه می‌دهد و پس از راه‌اندازی بخش خدمات ابری خاص درمان و خرده فروشی حالا قرار است بسته‌های فضای ابری تازه‌ای را برای سه صنعت امور مالی، تولید وحوزه‌های غیرانتفاعی نیز ارائه کند.

به گزارش پیوست، این شرکت روز 24 فوریه اعلام کرد که سه «فضای ابری صنعتی» را برای صنعت خدمات مالی، تولید و واحد‌های غیرانتفاعی همچون خیریه‌ها ارائه خواهد کرد. این خدمات مکمل بسته‌های پیشین مایکروسافت برای بخش درمان و خرده فروشی محسوب می‌شوند.

این بسته‌های فضای ابری همگی از مدل‌های داده مشترک، اتصال دهندگان میان ابری، جریان کاری، رابط‌های کاربری برای برنامه نویسی اپلیکیشن و اجزا و استاندارد‌های خاص صنعت هدف برخوردار هستند. این بسته‌های فضای ابری برای استفاده از طریق آژور (Azure)، مایکروسافت 365، دینامیک 365، ابزار‌های Power Platform و دیگر خدمات مایکروسافت طراحی شده‌اند و به گفته مسئولان این طرح این بسته‌ها را می‌توان به برنامه‌های خلاقانه رابط کاربری و یا مدیریت داده در پس زمینه نیز متصل کرد. آلیسا تیلور، نماینده ارشد اپلیکیشن‌های تجاری و صنعت جهانی در این زمینه می‌گوید: «دیگر فضاهای ابری صنعتی تنها یک فرایند تجاری هستند یا تنها یک کاربرد دارند.»

مایکروسافت اما چندین قابلیت را در یک فضای ابری جمع کرده است. پیش از این تلفیق‌کننده‌هایی در داخل و خارج شرکت‌ها این کار را انجام می‌دادند و راه‌حل‌های شخصی سازی شده و این نوع قالب‌ها را طراحی می‌کردند. یک سری قابلیت‌ها از جمله رابطه با اپلیکیشن Teams، اپلیکیشن‌های آفیس و تحلیل Power BI که به امنیت و بازدهی مربوط هستند در تمام فضاهای ابری مایکروسافت قابل دسترس هستند. به گفته تیلوور بخش Dynamics، آژور و دیگر بخش‌های مایکروسافت به صورت هفتگی برای ساخت این فضا‌های ابری ملاقات می‌کنند. اما هرکدام از این بسته‌های ارائه شده یک سری قابلیت‌های خاص صنعت خود دارند.

برای مثال خدمات مالی فضای ابری مایکروسافت شامل قابلیت‌هایی از جمله مدیریت وام از پیش ساخته شده و مشارکت مشتری برای بانکداری است. عرضه عمومی فضای ابری مربوط به خدمات مالی به ماه مارس 2021 موکول شده است.

فضای ابری مایکروسافت برای بخش تولید با استاندارد‌های مراجع تعیین استاندارد از جمله بنیاد OPC، Open Manufacturing Platform و Digital Twins Consortium مطابقت خواهد داشت و فضای ابری خاص واحد‌های خیریه  شامل مدیریت خیریه، مدیریت داوطلب و قابلیت جذب سرمایه خواهد بود. نسخه اولیه این فضای ابری در اواخر ماه ژوئن ارائه خواهد شد.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که بخش فضای ابری خرده فروشی که پیشتر معرفی شده بود تا ماه مارس 2021 به در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. و اولین به روزرسانی برای فضای ابری مایکروسافت در بخش درمان در ماه آوریل ارائه خواهد شد که از هشت زبان جدید بعلاوه قابلیت‌های سلامت مجازی، نظارت از راه دور بر بیمار، هماهنگی مراقبت و خدمات شخصی بیمار پشتیبانی می‌کند. تیلور همچنین می‌گوید که مایکروسافت همین حالا در حال انتخاب صنعت بعدی برای ارائه خدمات ابری مشابه خاص آن صنعت می‌باشد.

منبع: ZDNet

http://pvst.ir/9la

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو