skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰ اولترا

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

یک روز یک مدیر

گفت‌وگو با امیرمسعود اسکویی‌لر، مدیرعامل ایران رایانه

به‌دور از اجتماع خشمگین

۷ خرداد ۱۳۹۴

آرش برهمند

شماره ۲۳

زمان مطالعه : 19 دقیقه

۱۳۴۰

تهران

کارشناسی برق گرایش مخابرات از دانشگاه صنعتی‌شریف و مدیریت ارشد کسب و کار

موسس و مدیرعامل ایران رایانه

جشنواره نوروزی آنر

گفت‌وگو با امیرمسعود اسکویی‌لر، مدیرعامل ایران رایانه

به‌دور از اجتماع خشمگین

۷ خرداد ۱۳۹۴

زمان مطالعه : 19 دقیقه

شماره ۲۳

برای بوکمارک این نوشته

سه سال پیش درست در آستانه بهار پیوست برای اولین شماره از یک روز یک مدیر خود پای صحبت‌های ناصرعلی سعادت نشست که بسیاری او را نه‌تنها با ندارایانه و چاره که به عنوان یکی از موسسان ایران رایانه، به روایتی اولین شرکت فناوری اطلاعات ایران، می‌شناسند. آن روزها گذشت و هرچند پیوست ورق‌های بسیاری خورد ولی همای سعادت هم روی شانه ناصر نشست تا این روزها رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور و از چهره‌های خبرساز رسانه‌های فاوا باشد. ذات نگاشتن ما نوشتن بر باد است و هرچند ماجراهای آن گفت‌وگو چندی است اسیر نسیان شده ولی در خلال خبرها، تحلیل‌ها و تاریخ‌نگاری‌های متعدد بیش از پیش مشخص شد برای بیش از یک دهه ایران رایانه خط شروع نه‌تنها جناب رئیس بلکه ده‌ها و شاید صدها کارشناس، مدیر و کارآفرین بوده و با این وجود از مدیرعامل و موسس خوش‌نامش امیرمسعود اسکویی‌لر تقریباً هیچ ردپایی در تاریخ فناوری ایران به‌جا نمانده است. جالب آنکه مرد گوشه‌گیری هم نیست. او را تقریباً در تمامی مجامع صنفی می‌توان دید و سرانه مطالعه بالایی دارد و هیچ مدیر تراز اولی در بازار خصوصی آی‌تی نیست که وی را شخصاً نشناسد. پس چرا شرکتی چنین پرسابقه و مدیری چنین سرشناس همچنان جایی در سایه روشن رسانه‌ای زندگی می‌کنند؟ وسوسه این پرسش و چندین سوال بی‌جواب دیگر بود که ما را چند روز مانده به عید به خانه زیبای مرد نقره‌ای در خیابان سهروردی کشاند.

متولد ۱۳۴۰ در تهران است و اگر دنبال ریشه‌‌های نام خانوادگی مشهور هم هستید، بد نیست بدانید هر دو والدینش اهل آذربایجان بوده‌اند. پدرش پزشک ارتش است و طبیعتاً به تبع کارش همیشه در سفر از شهری به شهر دیگر...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب باید وارد سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۲۳ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۲۳ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/39h

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو