skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ساترا امکان ثبت تخلفات ترافیک اینترنت اپراتورهای همراه را راه‌اندازی کرد

۲۵ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در سایت اینترنت خود، بخش ویژه‌ای را برای ثبت تخلف ترافیک اینترنت اپراتورهای همراه، راه‌اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی ساترا، به دنبال شکایت برخی از کاربران در زمینه نحوه محاسبه پهنای باند مصرفی به هنگام استفاده از پلتفرم‌های داخلی، ساترا اعلام کرد سامانه‌ای را برای ثبت این تخلفات راه‌اندازی کرده و گزارش‌های ثبت شده را پیگیری می‌کند.

پیشتر ساترا اعلام کرده بود گزارش‌هایی به معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار این نهاد رسیده که برخی اپراتورها تعرفه ترافیک اینترنت در استفاده از پلتفرم‌های داخلی را به نرخ بین‌الملل محاسبه می‌کنند.

بر اساس مصوبات ۲۳۷، ۲۴۸، ۲۵۱ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورها موظف هستند هزینه ترافیک محتوای داخلی روی پلتفرم‌های داخلی را با تعرفه حداکثر نصف تعرفه بین‌الملل محاسبه کنند.

ساترا همچنین اعلام کرده بود در نامه‌ای به وزارت ارتباطات، این موضوع را اطلاع داده است. این نهاد در نامه خود اشاره‌ای به نام هیچ کدام از پلتفرم‌های داخلی نکرده اما مشخصا از اپراتورهای همراه نام برده و خواستار برخورد قانونی در این زمینه شده است.

تاکنون وزارت ارتباطات، رگولاتوری و اپراتورهای همراه در این زمینه موضع‌گیری نکرده‌اند؛ اما اکنون ساترا اعلام کرده است کاربران می‌توانند با مراجعه به قسمت «ثبت تخلفات» در سایت این نهاد، «هرگونه تخلف در زمینه محاسبه ترافیک اینترنت» را گزارش داد و «از نتیجه آن مطلع شوند.»

http://pvst.ir/9i1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو