skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیام‌رسان «سیگنال» فیلتر شد

تحریریه پیوست

۶ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ بهمن ۱۳۹۹

پیام‌رسان سیگنال

پیام‌رسان سیگنال فیلتر شد. از شب گذشته (۵ بهمن) ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه شب سایت این پیام رسان از دسترس خارج شده و از ظهر امروز (۶بهمن) نیز امکان استفاده از اپلیکیشن این پیام رسان، بدون استفاده از فیلتر شکن امکان پذیر نیست. پیگیری‌های پیوست نشان می‌دهد که دستور فیلتر این پیام رسان به اپراتورها ابلاغ شده است.

به گزارش پیوست، در حال‌حاضر استفاده از پیام‌رسان سیگنال از طریق دیتای موبایل در صورت خاموش بودن فیلترشکن امکان‌پذیر نیست و هنگام استفاده از پیام‌رسان سیگنال روی اینترنت خانگی تنها امکان ارسال پیام با تاخیر فراهم است و کاربران امکان ارسال تصویر یا وئدیو را نخواهند داشت.

اولین بار اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال در ۲۵ دی ماه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (کمیته فیلترینگ) از اپ‌استورهای ایرانی حذف شد. در نهایت نیز یک هفته بعد با پیگیری‌های پیوست مشخص شد که براساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در سال ۱۳۹۵ برای فیلترینگ چند پیام‌رسان، این کارگروه دستور به حذف این پیام‌رسان از اپ‌استورهای ایرانی را داده است.

همان زمان اعلام شد که این کارگروه براساس این مصوبه قدیمی به دنبال فیلتر کامل پیام‌رسان سیگنال است. حذف اپلیکیشن سیگنال از اپ‌استورهای ایرانی و در نهایت فیلتر آن در شرایط رخ می‌دهد که در هفته‌های گذشته و بعد از در نظر گرفتن سیاست‌های جدید پیام‌رسان واتس‌اپ برای کاربرانش مبنی بر به اشتراک‌گذاری اطلاعات آنها با فیس‌بوک، بسیاری از کاربران از جمله کاربران ایرانی به سمت استفاده از سیگنال و تلگرام رفته‌اند.

براساس گزارش‌های مختلف در فاصله ۱۷ دی تا ۲۱ دی ماه، یعنی از زمان اعلام سیاست‌های جدید واتس‌اپ، سیگنال ۷۰۵ میلیون بار از اپ‌استور و گوگل‌پلی دانلود شد که این آمار رشد ۴هزار و ۲۰۰درصدی را در مقایسه با روزهای گذشته آن نشان می‌دهد. سیگنال براساس ادعای کارشناسان یکی از امن‌ترین پیام‌رسان‌های موجود است.

http://pvst.ir/9es

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو