skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس دفتر رئیس جمهوری اعلام کرد

دستور روحانی برای برخورد با ماینینگ غیر مجاز

تحریریه پیوست

۲۴ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

رئیس دفتر رئیس جمهوری در جمع خبرنگاران اعلام کرد حسن روحانی به وزرای اطلاعات و کشور ماموریت داده است تا موضوع استخراج غیر قانونی رمز ارز را پیگیری و با متخلفان، برخورد کنند.

به گزارش پیوست، خاموشی‌های اخیر در سطح کشور و کمبور برق که با آلودگی هوای ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها همراه شده است، اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است. در همین حال برخی از رسانه‌ها از احتمال ارتباط کمبود برق با استخراج بیت‌کوین در کشور سخن گفته‌اند. همچنین در روزهای اخیر اعلام شد در منطقه آزاد رفسنجان، گروه توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین، مزرعه بزرگ استخراج بیت‌کوین راه‌اندازی کرده است. این گروه، مجوزهای لازم برای استخراج بیت‌کوین را دریافت کرده‌اند.

امروز (چهارشنبه) محمود واعظی، رئیس دفتر رییس جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درخصوص ارتباط خاموشی‌های اخیر با استخراج بیت‌کوین توسط دولت، گفت: «اینکه گفته شود که دولت بیت‌کوین را استفاده می‌کند، این اصلا یک جفا است، دولت اصلا وارد این مسائل نمی‌شود و اما اینکه در یک سال گذشته در جاهای مختلف بیت کوین استخراج می‌شده، فشار روی دولت آمد که به نوعی بتوانند این را ضابطه‌مند و قانونمند کنند و لذا دو بار در دولت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم استفاده از آن را تایید کند.»

واعظی افزود: «البته امروز در دولت ادعایی هم شد که علاوه بر آنهایی که اجازه گرفتند در برخی مرغداری‌ها و جاهای مختلف از آن استفاده می‌کنند که آقای رئیس جمهور اجازه دادند وزارت اطلاعات و وزارت کشور با جدیت دنبال کنند و اگر جایی استفاده می‌شود محکم با اینها برخورد کنند چون که الان از حقی که مردم برای دمای منزل یا روشنایی خانه خود لازم دارند، اینها برای این کار، استفاده می‌کنند.»

http://pvst.ir/9b9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو