skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مطرح کرد:

مشهد در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران است

تحریریه پیوست

۲۰ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در چهلمین افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور اعلام کرد که درحال حاضر شهر مشهد در زمینه فناوری پیشروتر از تهران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد، سورنا ستاری در مراسم چهلمین افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور که با عنوان پوشش تدبیر و امید برای جهش تولید که در آن ۵ طرح‌ ملی دانش‌بنیان و کارخانه نوآوری افتتاح شد، گفت: «امکانات شهر مشهد در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران بوده و شهرداری مشهد توانسته کارخانه قدیمی را به کارخانه نوآوری و محلی برای فعالیت شتاب دهنده‌ها و استارت‌آپ‌ها تبدیل کند.»

او با اشاره به رتبه چهل و سوم تهران در میان شهرهای نوآور دنیا، ادامه داد: «رتبه تهران در این زمینه از برخی شهرهای بزرگ دنیا چون برلین بالاتر بوده؛ اما با این حال مشهد در این زمینه پیشروتر از تهران است.»

ستاری همچنین با اشاره به افتتاح کارخانه نوآوری در مشهد بیان کرد: «با بهره‌برداری از این دو کارخانه نوآوری،  برگ تازه‌ای در زیست‌بوم نوآوری این شهرها رقم ‌خورد و ظرفیتی تازه برای تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد.»

کارخانه نوآوری مشهد با۱۰  هزار متر مربع زیر بنای فیزیکی اولین کارخانه نوآوری شرق کشور است. این کارخانه در محل قبلی کارخانه کوکاکولا(نوشابه سازی) مشهد ساخته شده است. ایده آن برای نخستین بار در سال۹۷ با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و توسط شهرداری مشهد شکل گرفته و پس از یک سال و نیم آماده بهره‌برداری شد. در کارخانه نوآوری مشهد،۴۰۰ مترمربع به سالن اجتماعات، ۱۲۰ مترمربع سالن ارائه، ۶۲۰ مترمربع فضای کار اشتراکی و بالغ بر ۱۲۷ مترمربع آزمایشگاه ساخت اختصاص یافته است.

http://pvst.ir/9af

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو