skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری: منبع درآمد دانشگاه‌ها باید از صنعت تامین شود

تحریریه پیوست

۷ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مراسم افتتاح باشگاه کسب‌وکار دانش‌بنیان (BOX) اعلام کرد: «در دانشگاه‌های مطرح دنیا، میزان کمک دولتی بیشتر از ۱۴-۱۵ درصد نیست. این اتفاقی است که باید در تمام دانشگاه‌های کشور بیفتد. منبع درآمد دانشگاه باید از صنعت، شرکت‌های مستقر و اختراعات آنها تامین شود.»

ستاری با بیان اینکه در تفاهم با شهرداری تهران به دنبال توسعه کارخانجات نوآوری در سطح شهر هستیم در مورد ضرورت مولد بودن باشگاه کسب‌وکار دانش بنیانBOX نیز تاکید کرد: «ماهانه ۳۰-۴۰ شرکت باید از این باشگاه بیرون بیاید و نوآوری را به شهر و جامعه تزریق کند. »

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری همچنین با اشاره به ظرفیت فوق‌العاده نیروی انسانی فارغ‌التحصیل دانشگاه بر ضرورت استفاده از این ظرفیت‌ها و تشویق آنها به کارآفرینی تاکید کرد و گفت: «در مذمت استخدام با جوانان خود صحبت کنیم. با استخدام شدن و حقوق ماهانه اندک گرفتن آنها همه زندگی، اعتماد به نفس و ابتکار خود را از دست می‌دهند.»

ستاری در مورد اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اقتصاد نیز با بیان اینکه پول دولت برکت ندارد، ادامه داد: «رشد اقتصادی از جیب کارآفرینی بیرون می‌آید که پول خودش را خرج می‌کند, نه از سیستم دولتی که پول مردم، نفت یا مالیات را خرج ‌می‌کند. دولت فقط باید زیرساخت را آماده کند. ما هم در این پروژه‌ پولی را صرف نکردیم. اینجا با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است. ما فقط برای گرفتن فضا به آنها کمک کردیم. پارک دانشگاه شریف بر آن نظارت کامل خواهد داشت.»

در ادامه امیر حسین شبیری مدیر عامل باشگاه کسب‌وکار دانش‌بنیان (BOX) هدف از راه‌اندازی این باشگاه را این گونه شرح داد: «به دنبال ایجاد یک بستر فعال در راستای توسعه کسب‌وکارهای نوپا هستیم. هدفمان رقابت با وی‌سی‌ها و سرمایه‌گذاران نیست حتی برای بهبود فضا آماده همکاری با آنها هستیم. »

به گفته شبیری ‏فضای کاری، باشگاه سرمایه‌گذاری فناوری، مرکز رویداد و خدمات توسعه کسب‌وکار از جمله بخشهای مختلف باشگاه کسب‌وکار دانش‌بنیان BOX است.»

‏مدیرعامل باشگاه کسب‌وکار دانش بنیان BOX با تاکید بر اینکه استارتاپها فقط پول نقد نمیخواهند ادامه داد: «آنها باید به بازار متصل شوند تا سرمایه‌گذار جدی به سراغ آنها بیاید. ما نیز در این راستا به آنها کمک خواهیم کرد.»

http://pvst.ir/5e7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو