skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارزش بازار رمزارز‌ها برای اولین بار به بیش از یک تریلیون دلار رسید

۱۹ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : 3 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

قیمت بیت‌کوین روز پنجشنبه به ۳۷ هزار و ۷۰۰ دلار رسید تا با ثبت رکوردی تازه ارزش کلی بازار رمرازها نیز افزایش یافته و برای اولین بار به بیش از یک تریلیون دلار برسد.

این رمزارز از آغاز سال ۲۰۲۱ حدود ۲۹ درصد و در ۱۲ ماه گذشته بیش از ۳۸۰ درصد رشد داشته است

به گزارش پیوست، این رمزارز در ساعت ۱ و ۴۴ دقیقه ظهر به وقت سنگاپور و تنها چند ساعت پس از عبور از قیمت ۳۶ هزار دلار به اوج قیمت ۳۷ هزار ۷۳۹ دلار رسید.

به این ترتیب قیمت این رمزارز تنها ظرف مدت یک روز و نسبت به حدود ۲ و ۴۲ دقیقه ظهر روز گذشته‌اش ۵ درصد افزایش یافت.

در عین حال داده‌های شرکت تحلیل بازار Coinmarketcap نشان می‌دهد که بیت‌کوین تنها رمزارزی نیست که سرمایه‌اش چند برابر شده‌است. بازار رمزارزها به طور کلی در سال ۲۰۲۰ و حال در سال جدید میلادی شاهد رشد فوق‌العاده‌ای بودند و برای اولین بار روز گذشته حجم این بازار از یک تریلیون دلار عبور کرد.

افزایش قیمت بیت‌کوین را می‌توان به چندین فاکتور از جمله سرمایه‌گذاری عظیم شرکتی نسبت داد. برای مثال سرمایه‌گذاران بزرگی همچون پاول تودور جونز مالک صندوق سرمایه‌گذاری تودور نیز امسال به بیت‌کوین روی آورده است.

ارزش کل بازار رمزارزها که متشکل از بیتکوین و رمزارزهای دیگری همچون تتر است برای اولین بار به بیش از یک تریلیون دلار رسید

بسیاری از حامیان افزایش قیمت این رمزارز آنرا «طلای دیجیتال» و راهی امن برای ذخیره دارایی و گریز از تورم نامیده‌اند. در یک تحقیق جدید بانک JPMorgan بزرگ‌ترین بانک آمریکا اعلام کرد که قیمت این رمزارز در طولانی مدت می‌توان به ۱۴۶ هزار دلار برسد و به عنوان یک ارز «جایگزین» با طلا رقابت کند. استراتژی پردازان این بانک اشاره کرده‌اند که بیت‌کوین برای رسیدن به این قیمت باید به شکل قابل توجهی نوسانات خود را کاهش دهد. بیت‌کوین به نوسان قیمت شدید شهرت دارد.

با افزایش کمک مالی دولت‌ها و برنامه‌های حمایت نقدی در جهان، موضوع استفاده از بیت‌کوین برای مقابله با تورم اهمیت بیشتری پیدا کرد. تحلیلگران معتقدند که این کمک‌های مالی و چاپ پول بیشتر می‌تواند به افزایش تورم منتهی شود.

سیموین چن مدیر بخش سرمایه‌گذاری و معامله رمزارز‌ها در شرکت بابل فایننس طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری CNBC گفت: «این روند صعودی جدید که در ماه ژانویه آغاز شد توجه مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری را جلب کرده تا حتی دارایی‌های ذخیره خود را هنگامی که به دنبال اهداف سرمایه‌گذاری هستند به بیت‌کوین تبدیل کنند و درنتیجه از تورم و خطرات ژئوپلتیک در امان باشند.»

او افزود: «تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران نیز به تازگی با بیم از دست دادن فرصت به این پیوستند و خیلی زود در روند صعودی جدید سود کردند.»

اما برخی منتقدان بیت‌کوین همچون دیوید روزنبرگ، اقتصادادن و استراتژیست در موسسه تحقیقی روزنبرگ، قیمت بیت‌کوین را یک حباب می‌داند.

روزنبرگ پیشتر در مصاحبه با CNBC اعلام کرد: «این روند صعودی قدرتمند که در مدتی کوتاه برای بیت‌کوین شاهد بودیم به عقیده من برای هر اوراق بهاداری بسیار غیرمعمول است».

منبع: CNBC

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/9ab

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو