skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

جزئیات تراکنش اینترنتی در پیامک رمز دوم پویا درج می‌شود

تحریریه پیوست

۸ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جزئیات خرید در متن پیامک‌های رمز دوم پویا با هدف افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی درج می‌شود.

به گزارش پیوست، اجرایی شدن این طرح از تیر ماه ۹۹ در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته بود حال پس از گذشت تقریبا ۶ ماه از امروز در شبکه بانکی کشور اجرایی شده است.

طبق آنچه روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده است از امروز ۸ دی‌ماه پیامک‌های ارسالی رمز دوم پویا حاوی اطلاعات کامل تراکنش اعم از نوع تراکنش، مبلغ تراکنش و دریافت کننده وجه خواهد بود.

به عنوان نمونه شما X ریال کارت به کارت می‌کنید یا مبلغ A ریال از فروشگاه B خریداری کرده‌اید. طبق اعلام بانک مرکزی رمز دریافتی در بازه زمانی محدود و فقط برای همان تراکنش درخواستی معتبر بوده و از تاریخ ۱۰ دی‌ماه در صورتی‌که هریک از اقلام تراکنش ( نوع، مبلغ و دریافت کننده وجه) تغییر کند، رمز دریافت شده معتبر نبوده و تراکنش انجام نخواهد شد.

پیاده‌سازی رمز دوم پویا از ۱۴ دی‌ماه در شبکه بانکی کشور اجرا شده است حال طبق طبق اعلام بانک مرکزی با اجرای این طرح تا کنون آمار تراکنش‌های مشکوک بیش از ۸۵ درصد کاهش یافته است

پیش از اجرایی شدن این طرح پس از فشردن دکمه درخواست رمزدوم پویا پیام متنی که در آن فقط رمز دوم پویا و مدت اعتبار آن مشخص شده، برای مخاطب ارسال می‌شد؛ اما این پیام با توجه به اینکه طول دوره زمانی ۱۲۰ ثانیه‌ای برای استفاده از رمز دوم پویا در نظر گرفته شده ممکن است مورد سواستفاده قرار گیرد حال باتغییراتی که در متن پیامک ایجاد شده و با قید جزئیات بیشتری از تراکنش، درخواست کنندگان رمز پویا می‌توانند از صحت تراکنش خود مطمئن شوند.

 

http://pvst.ir/98l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو