skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هم‌بنیانگذار یوتیوب یک صندوق سرمایه‌گذاری متکی بر هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند

۸ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هم‌بنیان‌گذار یوتیب با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری Veteran money در حال ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری هستند که در آن با استفاده از هوش مصنوعی سهام و دارایی‌های درآمد زا را انتخاب کنند.

به گزارش پیوست، استیون چن، هم‌بنیان‌گذار یوتیوب، اعلام کرده است که صندوق Draco Capital Macro Quant Fund تا کنون ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌ جذب کرده و هدف آن جذب ۲۰۰ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ است. این صندوق که در ماه سپتامبر معرفی شد از الگوریتم هوش مصنوعی برای قضاوت دارایی‌های ایده‌آل در بازار‌های صعودی و نزولی استفاده می‌کند.

چن در سال 2005 یوتیوب را به همراه همکاران خود چک هرلی و جاود کریم در شرکت پی‌پل بنیان نهاد.

چن می گوید: «قدرت هوش مصنوعی و پردازش بزرگ‌ داده این الگوریتم به همان اندازه‌ای است که شرکت‌های بزرگ فعال در سیلیکون‌ولی که تا کنون من با آنها همکاری کرده‌ام از آن بهره می‌برند. این الگوریتم در یک بازار صعودی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی همچون اپل و مایکروسافت را می‌سنجد و همچنین در یک بازار نزولی روی دارایی‌های تدافعی همچون طلا و داشته‌های بلند مدت تمرکز می‌کند».

جاود کریم، چد هارلی و استیون چن روز‌های ابتدایی یوتیوب؛ دومین یوتیوب در 14 فوریه سال 2005 فعال شد.

فرایند «سرمایه‌گذاری سیستماتیک» این صندوق به گفته چن دقت را بالا خواهد برد. به گفته چن این کار به معنای ترکیب تحلیل اقتصادی و منطق سرمایه‌گذاری با الگوریتم‌های کامپیوتری است تا مدل‌های تصمیم گیری با هدایت هوش مصنوعی ایجاد شود.طبق گفته او این ویژگی قرار است خطر ضرر را کاهش دهد. چن می‌گوید: «این صندوق با تکیه بر نظام‌دهی، جایگزین معامله هدف‌دار براساس قضاوت انسانی خواهد شد.»

چن سال گذشته با شریک خود ملاقات کرد و دریافت که جک‌فو می‌تواند به خوبی از بزرگ‌داده‌ها برای مدیریت سرمایه‌گذاری استفاده کند. چن می‌گوید: «این موضوع موجب انگیزه ما در استفاده از پیشینه حرفه‌ای خود در حوزه اقتصاد شد».

استیون چن در سالهای 2014 تا 2018 به عنوان کار‌آفرین در بازوی سرمایه گذاری گوگل فعال بود و در سال 2019 با هدف کمک به استارتاپ‌های تایوانی به تایوان بازگشت.

این دو در حال حاضر به عنوان شرکای صندوق سرمایه دارکو کپیتال (Darco Capital) که فو در سال 2015 آغاز کرده است همکاری می‌کنند. آنها دو سرمایه‌گذار اصلی این صندوق هستند. فو که در حال حاضر متخصص مدیریت سرمایه در تایوان است پیش از این هم صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مدیریت کرده است. او در حال حاضر گروهی از تحلیلگران، دانشمندان داده و مهندسان کامپیوتر را رهبری می‌کند.

فو می‌گوید: «ما توانستیم با شاخص‌های خودمان بازار را پیش‌بینی کنیم و داشته‌هایمان را براساس آن تنظیم کنیم».

منبع: Forbes

 

http://pvst.ir/98m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو