skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دوره جدید شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با پذیرش ۴ تیم آغاز شد

تحریریه پیوست

۷ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

دوره جدید شتابدهی مرکز سامسونگ-امیرکبیر

یازدهمین دوره پذیرش مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با معرفی چهار تیم ورودی خاتمه یافت و استارتاپ‌های پذیرش شده وارد دوره شتابدهی و آغاز فرایند رشد و حمایت شدند. چهار استارت‌آپ منتخب دوره یازدهم شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر، ایزایمر، فارما مدیا، منتکس و هیلیو نام دارند.

به گزارش روابط‌عمومی سامسونگ، مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر، یازدهمین دوره شتابدهی خود را به طور ویژه به ایده‌ها و استارت‌‌آپ‌های حوزه سلامت دیجیتال اختصاص داد. این مرکز به عنوان شتابدهنده تخصصی حوزه‌های سلامت، آموزش، محیط‌ زیست و انرژی فعالیت می‌کند اما به دلیل اهمیت موضوع سلامت در روزهای همه‌گیری بیماری و چالش‌های فراگیر این حوزه در شرایط فعلی، این دوره از شتابدهی را با هدف حمایت ویژه از تیم‌های سلامت دیجیتال برگزار کرد.

این مرکز در آبان ماه امسال طی فراخوانی از صاحبان ایده و استارت‌‌آپ‌ها خواست که راهکارهای نوآورانه خود را در چهار بخش مشاوره و مراقبت پزشکی از راه دور، پیگیری بیماران و مدیریت بیماری، آموزش سلامت و مراقبت‌های فردی و سبک زندگی سالم و کاهش هزینه‌های سیستم سلامت به این مرکز ارسال کنند.

پس از این فراخوان نزدیک به ۱۸۰ ایده به مرکز ارسال شد که در اولین مرحله گزینش، ۳۸ طرح و ایده انتخاب شدند. در مرحله دوم و پس از بررسی‌های انجام شده از ۱۰ تیم برای حضور در مراسم Pitch Day و معرفی بیشتر ایده‌ خود دعوت به عمل آمد. از جمع ۱۰ تیم برگزیده این مرحله، ۵ تیم در بخش کاهش هزینه‌های سیستم سلامت و ۳ تیم در بخش مشاوره و مراقبت پزشکی از راه دور ایده‌ و راهکار داشتند.

در رویداد Pitch Day که با حضور داوران و کارشناسان مرکز برگزار شد، تیم‌ها به شکل حضوری و برخی از طریق ارتباط آنلاین و ویدئویی، راهکارها و اهداف خود را شرح دادند و در نهایت ۴ تیم به عنوان استارت‌آپ‌های ورودی این دوره انتخاب شدند.

استارت‌آپ «اِیزایمر» پلتفرمی برای پیشگیری، تشخیص (غربالگری) و درمان و توانبخشی بیماری آلزایمر است. «فارما مدیا» در قالب یک اپلیکیشن تمامی آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم برای پیشگیری از تداخلات دارویی به بیماران ارائه می‌دهد. «منتکس» اَپ استوری است که به کودکان دارای اختلالات ذهنی کمک خواهد کرد تا عملکرد‌های ذهنی خودشان را با استفاده از بازی‌های ارزیابی شده و طبقه‌بندی شده توسط درمانگران بهبود ببخشند و استارت‌آپ «هیلیو» پلتفرم پایش سلامت شخصی و مشاوره آنلاین هوشمند با پزشک است.

تمامی مراحل حمایت مرکز فناوری سامسونگ از ایده‌ها و تیم‌های انتخابی رایگان بوده و در نهایت نیز این شرکت سهمی در مالکیت استارت‌آپ‌های مورد حمایت خود نخواهد داشت. این حمایت‌ها در قالب بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در مقام یک شهروند حامی جامعه محل فعالیت این شرکت، انجام خواهد شد.

برای مطالعه مقاله شتاب دهنده استارتاپ در پیوست کلیک کنید.

http://pvst.ir/98j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو