skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی فراهم شد

۲۴ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ تیر ۱۴۰۰

امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی از طریق اپلیکیشن دولت‌همراه فراهم شد.

به گزارش پیوست، امکان استعلام آنلاین مدارک تحصیلی پیش از این از طریق مرکز تبادل اطلاعات برای بخش دولتی فراهم شده بود و دستگاه‌های دولتی می‌توانستند با اتصال به GSB و از طریق سامانه‌های ایجاد شده از سوی وزارت علوم و آموزش و پرورش، اقدام به استعلام مدارک تحصیلی کارمندان تازه ورود خود کنند؛ اما همچنان بخش خصوصی برای اینکه شخصی را بتواند استخدام کند باید کپی مدارک تحصیلی را از وی دریافت می‌کرد.

حال درنسخه جدید دولت همراه امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی فراهم شده است. با فراهم شدن این امکان بخش خصوصی نیازی به اتصال به سامانه مرکز تبادل اطلاعات ندارد؛ بلکه با نصب یک اپلیکیشن و دریافت کد رهگیری استعلام مدارک به سادگی مدرک تحصیلی متقاضی کار را استعلام کنند.

صفحه استعلام مدرک تحصیلی روی اپلیکیشن دولت همراه

امیر اصغری، مشاور دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با پیوست در این مورد گفت: «پس از راه‌اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی، بخش خصوصی نیز متقاضی استفاده از این سامانه بود چرا که آنان نیز اعلام می‌کردند ما برای جذب نیرو باید کپی مدارک تحصیلی افراد را دریافت کنیم.»

او ادامه داد: «این در حالی بود که به دلیل تعداد زیاد و تنوع فعالیت‌های بخش خصوصی امکان اتصال تمامی آنان به مرکز تبادل اطلاعات (GSB)  فراهم نبود. حال با قرار گرفتن امکان استعلام مدارک تحصیلی روی اپلیکیشن دولت همراه، بخش خصوصی می‌تواند از این طریق به سادگی مدرک تحصیلی شخص متقاضی کار را استعلام کند.»

اصغری گفت: «مسئول جذب نیرو دربخش خصوصی می‌تواند با نصب اپلیکیشن دولت‌همراه و دریافت کد ملی متقاضی کار و همچنین کد رهگیری استعلام مدرک تحصیلی که شخص از سامانه استعلام مدرک تحصیلی دریافت کرده، به سادگی موارد اطلاعاتی مدرک تحصیلی فرد را استعلام و در نهایت مشاهده کند.»

او تاکید کرد که این استعلام برای بخش خصوصی رایگان است و برای استعلام مدرک تحصیلی نیازی به پرداخت وجه نیست. او با اشاره به اینکه در شرایط فعلی فقط امکان استعلام مدارک آموزش عالی از طریق این اپ فراهم شده است گفت: «امکان استعلام مدرک دیپلم نیز از این طریق به زودی فراهم خواهد شد؛ البته باید در نظر داشت که تقاضای بخش خصوصی برای استعلام مدرک آموزش عالی است.»

امکان استعلام آنلاین مدارک تحصیلی از شهریور ماه گذشته فراهم شد. این پروژه یکی از ۲۳ پروژه اولویت دار دولت‌الکترونیکی بود که اجرایی شدن آن به‌صورت خاص از سوی رئیس‌جمهوری پیگیری می‌شد.

در شرایط فعلی اطلاعات ۳ هزار و ۵۰۰ مرکز آموزشی روی این پایگاه اطلاعاتی وجود دارد و امکان استعلام مدارک و اشتغال به تحصیل این مراکز آموزشی فراهم شده است. مقرر شده که با اتصال حوزه به این پایگاه اطلاعاتی امکان استعلام مدارک حوزوی نیز از این طریق فراهم شود.

http://pvst.ir/94s

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو