skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

تحریریه پیوست

مهاجرت ایلان ماسک، اوراکل و HPE از کالیفرنیا به تگزاس

تحریریه پیوست

۲۴ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ آذر ۱۴۰۰

ایلان ماسک بنیانگذار شرکت‌های اسپیس‌اکس و تسلا از مهاجرت به ایالت تگزاس خبر داده و شرکت تکنولوژی اطلاعات HPE و اوراکل نیز طبق اخبار به دست آمده دفاتر اصلی خود را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل می‌کنند.

به گزارش پیوست، شاید دلیل اصلی این تغییر مکان و مهاجرت یک باره شرکت‌های بزرگی همچون اوراکل را بتوان در تفاوت این دو ایالت به ویژه در دوران پاندمی جست‌وجو کرد. بزرگترین ایالت‌های قرمز و آبی انتخابات اخیر یعنی ایالت تگزاس و کالیفرنیا رویکردی بسیار متفاوت نسبت به پاندمی و به ویژه قرنطینه دارند. ایالت کالیفرنیا اولین ایالتی بود که دستور قرنطینه خانگی را در ۲۰ مارس آغاز کرد و بسیاری از کسب‌ و کارهای کوچک و متوسط در نتیجه قرنطینه متضرر شدند. از آن زمان تا به امروز کالیفرنیا به یکی از سختگیرترین ایالت‌‌ها در زمینه قرنطینه تبدیل شده و از آن سو ایالت تگزاس آزادی عمل بیشتری را در اختیار شهروندان خود قرار داده است.

در حال حاضر قرنطینه شدید در ایالت کالیفرنیا باعث شده تا بسیاری در این ایالت علیه قرنطینه و خاموشی کامل دست به اعتراض بزنند، افرادی که مدعی هستند حقوق بنیادی آنها که حق تصمیم‌گیری که در مورد خروج از منزل از آنها صلب شده است. مسئولان قرنطینه را برای کنترل بیماری و همچنین کاهش حجم بیماران ضروری می‌دانند، از سوی دیگر ایالت تگزاس آزادی بیشتری را در اختیار شهروندان قرار داده که البته بسیاری از مخالفان این اقدام را مساوی با افزایش تعداد مبتلایان و درنتیجه مرگ و میر بیشتر می‌دانند.

دیگر عامل مهم برای شرکت‌های بزرگ نرخ مالیات است، ایالت کالیفرنیا مالیات سنگینی از قشر پردرآمد (افرادی که بالای یک میلیون دلار در سال درآمد دارند) دریافت می‌کند و مالیات ایالتی در کنار مالیات دولت فدرال روی هم رفته می‌تواند برای قشر پردرآمد به ۵۰ درصد برسد. کالیفرنیا در کنار نیویورک، نیوجرزی و کانکتیکات بالاترین نرخ مالیاتی را در ایالات متحده دارد.

در مقابل ایالت تگزاس از جمله ۹ ایالتی است که هیچ مالیاتی برای درآمد شخصی اعمال نمی‌کند که برای کارکنان فوق‌العاده است و نرخ پایین مالیات کلی این ایالت در مقایسه با کالیفرنیا باعث شده تا شرکت‌های بزرگ به فکر مهاجرت به این ایالت باشند.

سیلیکون ولی مهد تکنولوژی جهان در کالیفرنیا یکی از دلایل اصلی مهاجرت تقریبا تمامی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی به این ایالت بود؛ اما شرایط بحران و دورکاری باعث شد تا کارمندان و مدیران به یک مکان فیزیکی برای انجام خود محدود نباشد و از این پس نمی‌توان با قطعیت گفت که نیروی کار و مدیران متخصص تنها در کالیفرنیا حضور دارند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که مهاجرت از ایالت‌های گران قیمت از جمله کالیفرنیا و نیویورک در دوران پاندمی به مقصد ایالت‌های ارزان‌تر آمریکا افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید : زندگی نامه ایلان ماسک

منبع: foxsanantonio

http://pvst.ir/94r

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو