skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آمازون پلتفرم HealthLake را برای ذخیره و تحلیل داده‌های درمان راه‌اندازی کرد

۱۹ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

AWS - آمازون Healthlake را راه‌اندازی کرد

 آمازون پلتفرم HealthLake را راه‌اندازی کرد. این پلتفرم به سازمان‌های درمانی اجازه می‌دهد تا چندین پتابایت اطلاعات علمی و درمانی را در AWS ذخیره، تبدیل و تحلیل کنند.

به گزارش پیوست، آمازون می‌گوید HealthLake با برخورداری از استاندارد-HIPAA از امروز برای بررسی ارائه خواهد شد و قادر است اطلاعات درمانی از جمله قوانین، فرایند‌ها و تشخیص را در لحظه درک و استخراج کند.

داده‌های درمانی معمولا در بین سیستم های متعددی از جمله سیستم‌های الکترونیکی آزمایشگاه جابه‌جا می‌شوند و سازماندهی آنها دشوار است زیرا معمولا ساختار مشخصی وجود ندارد. داده‌های موجود در سوابق درمانی از جمله نوشته‌های درمانگاهی، گزارشات و فرم‌هایی همچون ادعای بیمه و تصاویر اسکن باید پیش از آغاز تحلیل آراسته شوند.

پلتفرم HealthLake قصد دارد این مشکل را حل کند. مشتریان می‌توانند اطلاعات را به هزاران نقاط داده در سیلو‌های متعدد با فرمت‌های مختلف وارد کنند. برای مثال HealthLake با درک زبان طبیعی و نقشه‌بندی آنتولوژی تشخیص می‌دهد که آیا تجویز یک دارو برای بیمار مناسب بوده است یا خیر و اطلاعات خود را از سیستم‌های نظارت بر سطح گلوکوز، نوشته‌های پزشکان، فرم‌های بیمه و گزارشات آزمایشگاهی و دیگر منابع اطلاعات دریافت می‌کند. شما از طریق روش‌های استاندارد می‌توانید داده‌ها را به طور مداوم بارگیری و جستجو کنید یا داده‌ها را برای ایجاد مدل‌ به SageMaker وارد کرده و متریک‌هایی همچون تعداد بیماران دیابتی در مقایسه سال گذشته را بررسی کنید.

مت وود نماینده ارشد هوش مصنوعی AWS در مراسمی زنده از HealthLake برای اشاره به دسته‌ای از بیماران استفاده کرد که دیابتی کنترل نشده داشتند و درنتیجه درمانی را برای پیچیده تر شدن وضعیت پیشنهاد کرد. HealthLake داده‌ها را مستقیما از یک ارائه دهنده خدمات درمانی دریافت کرده و آن را در ابزار QuickSite آمازون نمایش داد که برای نظارت بر دیگر بیماران نیز قابل استفاده است.

آمازون می‌گوید که پلتفرم HealthLake استاندارد‌های همکاری را بهبود خواهد بخشید. همانطور که سال گذشته نیز اشاره کردیم شرکت آمازون برای هوش مصنوعی در حوزه درمان اهمیت ویژه قائل است. موضوعی که شاید منبع درآمد بعدی این شرکت باشد. طبق پیش‌بینی‌ها ارزش هوش مصنوعی در حوزه درمان تا سال 2026 به ۱۹/۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید که بخشی از آن به خدمات دوردرمانی و نظارت از راه دور اختصاص دارد. پلتفرم HealthLake یک سال پس از آن راه‌اندازی شده است که آمازون خدمت Transcribe Medical را ارائه کرد، خدمتی که برای نقل گفته‌های درمانی برای کارکنان بخش مراقبت‌های اولیه طراحی شده بود. آمازون در سال 2018 سه پیشنهاد خدماتی مطابق با استاندارد HIPAA را برای رقابت با گوگل کلود ارائه کرد.

منبع: venturebeat

http://pvst.ir/94a

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو