skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استرالیا و سنگاپور به صورت آزمایشی از بلاک‌چین برای تجارت بین مرزی استفاده می‌کنند

۵ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بلاک‌چین

نیروی مرزی استرالیا در حال همکاری با مسئولان سنگاپوری است تا با استفاده از بلاک‌چین معامله بین مرزی را ساده‌تر کنند.

به گزارش پیوست، به عقیده نیروی مرزی استرالیا (ABF) بلاک‌چین بهترین روش برای دنبال کردن کالا‌ها در مناطق مختلف است و به همین دلیل با همراهی سنگاپور آزمایشی را برای بررسی عملکرد این تکنولوژی آغاز کرده است.

این سازمان از همکاری خود با اداره محصولات سنگاپور و توسعه رسانه‌ای اینفوکام سنگاپور (IMDA) برای آغاز آزمایش سیستم‌های تایید مبتنی بر بلاک‌چین خبر داده است. ABF اعلام کرده این آزمایش که روز دوشنبه آغاز می‌شود با هدف ارائه راه‌حل‌هایی برای ساده سازی معاملات میان مرزی و از بین بردن کاغذ‌ بازی‌ها به اجرا گذاشته خواهد شد. این آزمایش پلتفرم‌های تایید دیجیتال در دفتر کل دولتی ABF و مستندات اعتبار معاملات در IMDA را آزمایش خواهد کرد.

به گفته ABF این آزمایشات توسط «متخصصان تکنولوژی بلاک‌چین» استرالیایی و سنگاپوری در مرکز ملل متحد برای تسهیل بازرگانی و تجارت الکترونی (UN/CEFACT) برای تبادل مستندات میان دولتی انجام خواهد گرفت. سازمان بازرگانی و صنعت استرالیا، گروه صنعتی استرالیا و همچنین نهاد‌های مالی سنگاپور از جمله بانک ANZ در این آزمایش مشارکت خواهند داشت. طبق آنچه در بیانیه ABF اعلام شده است، شرکت‌ها و قانونگذاران بازخورد تجربه خود از دو سیستم را ارائه خواهند کرد. ABF قصد دارد از طریق بلاک‌چین هزینه‌های مدیریت را کاهش داده و بازدهی معامله را افزایش دهد.

مایکل اوترام کمیسر نیروی مرزی می‌گوید: «ABF پذیرای فرصتی برای همکاری بیشتر با سنگاپور و بهبود تجارت میان مرزی بین این دو کشور است. این اقدام علاوه در کنار دیگر تلاش‌های بین‌المللی به معامله بدون کاغذ و امن کمک خواهد کرد و تبادل دیجیتال اطلاعات تجاری به بخشی از ساختار و طراحی آینده درگاه معاملات استرالیا تبدیل خواهد شد.»

ABF گفته است که «درس‌های آموخته شده از این آزمایش» در گزارش یافته‌های مربوط به گروه زنجیره عرضه ارائه خواهد شد که براساس دستورالعمل ملی بلاک‌چین از سوی سازمان صنعت، علوم، انرژی و منابع پرداخت شده است.

این سازمان در ماه فوریه دستورالعمل ملی بلاک‌چین را منتشر کرد که بیشتر روی اقتصاد تمرکز داشت و باور این سازمان بر آن بود که استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین فرصت‌های اقتصادی بسیاری را به دنبال دارد.

این دستورالعمل حاوی ۱۲ رهنمود است و در اولین مورد، کمیته مشاوره در مورد دستورالعمل ملی بلاک‌چین، به کمیته اجرای دستورالعمل ملی بلاک‌چین تغییر نام داده شده و براساس رهنمود دیگری باید یک گروه متشکل از کاربران بلاک‌چین دولتی در این کشور ایجاد شود.

این دستورالعمل پس از آن ارائه شد که آژانس تحول دیجیتال دو سال پیش اعلام کرد آنهایی که بیش از حد گرفتار جو بلاک‌چین شده‌اند بهتر است توجه خود را روی چیز دیگری متمرکز کنند.

پیتر الکساندر مسئول ارشد دیجیتال این آژانس در همان سال با انتقاد شدید از کاربرد این تکنولوژی افزود: «برای هرکاربردی که امروز برای بلاک‌چین می‌بینید، تکنولوژی بهتری وجود دارد، پایگاه داده‌ای دیگر، اتصالی امن و مشارکت استاندارد API.» او ادامه داد: ««بلاک‌چین: یک تکنولوژی جالب اما در مراحل اولیه توسعه است، که در واقع می‌توان گفت به طور کاذب جلب توجه کرده است و دوران این جلب توجه کاذب رو به پایان است.»

این نهاد دولتی همچنین یک پرسشنامه منتشر کرده است که سازمان‌ها با استفاده از آن می‌توانند پیش از انجام کاری یک خودآزمایی انجام دهند و به جای ذخیره داده‌های خود در یک دیتاسنتر امن، بیهوده از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده نکنند.

منبع: ZDNet

http://pvst.ir/91z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو