skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شاید … شاید

۱۳ اسفند ۱۳۹۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شماره ۲۲

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

روزهای آخر سال وقتی مسیر خانه تا تحریریه را طی می‌کنم، پرسه‌زنی مردم برای خریدهای پایان سال هوایی‌ام می‌کند. با خودم روزهای باقیمانده سال را می‌شمارم و همچنین روزهای باقیمانده تا خروجی آخرین شماره نشریه. به خودم نوید می‌دهم که بعد از خروجی مجله، کجاها بروم و چه کارهایی انجام دهم. یک لیست برای خودم درست می‌کنم از چیزهایی که می‌خواهم بخرم و جاهایی که می‌خواهم بروم. اما روزها کندتر می‌گذرد و فرآیند خروجی مجله طولانی‌تر می‌شود.
نیمه دوم سال همیشه کارها بیشتر است. به نظر می‌رسد تمامی همایش‌ها و نمایشگاه‌ها در نیمه دوم سال برگزار می‌شود. یعنی درست زمانی که دوست داری بیشتر استراحت کنی، از تغییر رنگ برگ درختان لذت ببری، در زیر باران قدم بزنی و برف‌بازی کنی باید تمام روز در دفتر تحریریه بنشینی و کار کنی. درست برعکس در گرماگرم روزهای تابستان هیچ نمایشگاهی برگزار نمی‌شود و همایشی نیست اما باز هم تو در دفتر تحریریه نشسته‌ای، این بار از گرمای هوا فرار کرده‌ای و صندلی خودت را در مقابل کولر به تمام پرسه‌گردی‌های سطح شهر ترجیح می‌دهی.
اولین شماره نشریه درست در همین روزها منتشر شد؛ سالگرد نشریه تقریبا با روزهای اسفند هماهنگ است. به نظر می‌رسد از ابتدا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودیم که روزهای پایانی سال برایمان روزهای پرکاری باشد و زمان خود را در گوشه و کنار خیابان شهر هدر ندهیم. دو سال پیش تصور انتشار بیست و دومین شماره نشریه تقریبا رویا بود؛ همان‌طور که اکنون تصور انتشار صدمین شماره نشریه رویا به نظر می‌رسد.
مرور 11 شماره منتشرشده در طول یک سال گذشته حس عجیبی دارد. اخباری که خبر از افتتاح پروژه‌های مختلف می‌داد و برنامه‌هایی که قرار بود در طول یک سال اجرا شود. برخی از آنها اجرایی شدند و برخی دیگر همچنان در صف اجرا باقی ماندند. مدیران طی یک سال گذشته سعی کردند توسعه دولت‌ الکترونیکی را در دستور کار قرار دهند؛ هر چند هنوز نمود بیرونی این تلاش مشخص نشده است اما شاید بتوان امیدوار بود طی سال آینده بخشی از اهدافی که امسال تعیین شده بود، محقق شود. اما متاسفانه اولتیماتوم وزیر صنعت، معدن و تجارت برای به سرانجام رسیدن پنجره واحد نتیجه نداد و اختلافات میان‌دستگاهی مانع اجرایی شدن این طرح شد. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد هنوز کشور و دستگاه‌های اجرایی کشور به بلوغ کافی برای اجرایی کردن یک طرح نرسیده‌اند چرا که هر کدام از دستگاه‌ها علاقه‌مندند سلطه و تسلط خود را به یک طرح و پروژه نشان دهند؛ این در حالی ‌است که شاید با توافقات میان‌دستگاهی بسیاری از طرح‌ها زودتر به ثمر رسند. شاید بتوان امیدوار بود سال آینده اختلافات میان‌دستگاهی پایان گیرد و مدیران بخش‌های مختلف بپذیرند مهم نتیجه دادن یک طرح است و خدمت‌رسانی به مردم نه متولی اجرای آن بودن

این مطلب در شماره ۲۲ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۲۲ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/1vi

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو