skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری آمازون با NXP برای اتصال خودرو‌ها به مراکز داده ابری

تحریریه پیوست

۲۸ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

NXP ©reuters

شرکت آمریکایی هلندی NXP، سازنده چیپ‌های نیمه‌هادی،  اعلام کرد که وارد همکاری استراتژیک با واحد محاسبات ابری آمازون شده تا به ارتباط ماشین‌ها با مراکز داده‌ کمک کند.

به گزارش پیوست، با گذار صنعت خودروسازی از اسب بخار به قدرت پردازش، داده‌ها نقش مهمی در تامین انرژی محاسبات خواهند داشت. این تحول احتمالا در آینده مزایای بسیاری برای صنعت خودروسازی خواهد داشت و مسلما درآمدهایی را از طریق خدمات داده‌ای جدید امکان پذیر می‌کند. افزایش دسترسی به داده‌های لحظه‌ای از بخش‌های مختلف خودرو، اتصال ایمن به خدمات ابری و استفاده از یادیگری ماشینی (ML) سرعت این تحول را دو چندان می‌کند و خودرو‌ها با به‌روزرسانی نرم‌افزاری درنتیجه عملکرد بهتر سخت‌افزاری، طول عمر و بازدهی بیشتری نیز خواهند داشت.

NXP یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان چیپ‌های محاسباتی برای صنعت خودروسازی است و آمازون بزرگترین ارائه دهنده خدمات ابری از لحاظ درآمدی محسوب می‌شود. این شرکت پیشگام نوآوری در حوزه خودروسازی، موبایل و زیرساخت ارتباطات است که بیش از ۶۰ سال در این زمینه تجربه دارد و با فعالیت در ۳۰ کشور جهان بیش از ۸/۸۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ درآمد داشته است.

طبق اعلام آمازون و NXP، همکاری این دو شرکت قرار است به ساخت یک چیپ جدید منتهی شود که برای جمع آوری داده سیستم‌های خودرو‌ها و انتقال آن به مراکز داده‌ آمازون از طریق اینترنت استفاده خواهد شد.

شرکت‌هایی که تحرکات جاده‌ای را بررسی می‌کنند و البته شرکت‌های بیمه با استفاده از داده‌ها می‌توانند مدل‌های تجاری تازه‌ای را طراحی کرده و با توجه به وضعیت و رفتار راننده‌ها هزینه‌های خود را کاهش دهند. خودرو سازان با استفاده از حسگر‌های ماشینی و دیگر‌ داده‌هایی که در اختیار خواهند داشت می‌توانند قابلیت‌های و تجربیات تازه‌ای را ارائه و راحتی و امنیت را افزایش دهند.

هنری ارندول نماینده ارشد اجرایی و مدیر پردازش خودکار در شرکت NXP می‌گوید «ما فرصتی را می‌بینیم که با رویکرد‌های جدید نسبت به داده به خودروسازان برای بهبود چرخه حیات خودرو کمک کنیم و با استفاده از یادگیری ماشینی و به روزرسانی از راه دور به پیشرفت مداوم آنها کمک کنیم.»

طبق اعلام این دو شرکت اخبار تکمیلی و جزئیات بیشتر مربوط به این همکاری در یک کنفرانس اینترنتی در روز ۱۹ نوامبر ارائه خواهد شد.

منبع: Reuters

http://pvst.ir/8zd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو