skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بستر یکپارچه سندباکس‌های بخشی آماده شد

تحریریه پیوست

۱۵ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بستر یکپارچه ارائه درخواست‌ها برای ایجاد سندباکس‌های بخشی و همچنین درخواست برای حضور در سندباکس‌ها آماده شد.

به گزارش پیوست، کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی  محیط‌های آزمون با ایجاد پورتال ایران تما (irantama) امکان مدیریت یکپارچه سندباکس‌های بخشی و همچنین درخواست‌ها برای حضور در این سندباکس‌ها را فراهم کرد.

طبق دستورالعمل سندباکس‌ یا محیط آزمون کلیه کسب و کارهای نوآور مجازی در صورت نیاز به مجوز برای یک ایده نوآورانه که نظام مجوزدهی کنونی پاسخگوی آنان نیست می‌توانند برای آغاز فعالیت در خواست خود را در تارنمای محیط‌های آزمون ارئه دهند. پنجره واحد محیط‌های آزمون یا ایران تما درگاه الکترونیکی مدیریت چرخه درخواست تا صدور مجوز ایده کسب و کارهای نوآورانه در محیط آزمون است که توسط دبیرخانه کارگروه مدیریت یکپارچه محیط‌های آزمون یا سندباکس‌ها ایجاد و معرفی شده است.

هم‌اکنون کارگروه محیط‌های آزمون فرم‌های ثبت‌نام سندباکس‌های بخشی را آماده و روی پورتال قرار داده، همچنین متقاضیان به حضور در سندباکس‌های بخشی با تکمیل فرم‌هایی که به منظور ثبت‌ درخواست آنها روی تارنما قرار گرفته است می‌توانند تقاضای خود برای حضور در این سندباکس‌ها را اعلام کنند.

دبیرکارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون در خصوص تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه گفت: «برخی از اعضای کارگروه اعتقاد داشتند که بهتر است تنظیم‌گران بخشی که آمادگی‌های لازم را دارند فعالیت خود را آغاز کنند و نیازی به دریافت مجوز از کارگروه نیست، اما در نهایت اعضای کارگروه و حتی خود تنظیم گران بخشی فعال رای به تمرکز فعالیت از طریق کارگروه دادند.

به اعتقاد علی عبدالهی فعالیت متمرکز موجب می‌شود تا هر کدام از تنظیم‌گران بخشی که برای فعالیت‌های خود نیازمند همکاری و همیاری بودند بتوانند از کمک کارگروه واعضای حاضر در این کارگروه برخوردار شوند.

تنظیم گران بخشی متقاضی فعالیت می‌توانند از این پس با مراجعه به پورتال «ایران‌تما» و پر کردن فرم‌های مربوطه درخواست‌ خود برای تبدیل شدن به تنظیم گر بخشی را به این کارگروه اعلام کنند. همچنین درخواست‌های کسب وکارها نوآور نیز به همین صورت برای تنظیم گران بخشی فعال ارسال می‌شود و اگر نیازی به ایجاد یک تنظیم گر بخشی بود با همکاری کارگروه این تنظیم گر ایجاد خواهد شد. درخواست‌های کسب و کارهای نوآور در مرحله اول در کارگروه سندباکس‌ها براساس معیارهای عمومی بررسی و پس از آن برای یک تنظیم گر بخشی ارسال می‌شود.

همچنین در جلسه چهارم کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون به موضوع سندباکس بانک مرکزی اشاره شد. سال گذشته هیات دولت بانک مرکزی را موظف کرده بود تا سندباکسی با هدف تنظیم‌گری فین‌تک‌های نوآور ایجاد کند؛ بانک مرکزی طی برگزاری دو فراخوان اقدامات لازم در این مرحله را فراهم کرده است و طبق گفته نماینده بانک مرکزی در کارگروه مرحله آماده‌سازی سندباکس بانک مرکزی تا پایان سال به نتیجه می‌رسد.

اعضای حاضر در کارگروه پیشنهاد کردند بهتر است در مرحله اول بانک مرکزی اقدام به فعالیت در حوزه‌هایی کند که از نظر زیرساختی آمادگی بیشتری دارند و پس از آن وارد حوزه‌های دیگر شود.

 

http://pvst.ir/8x9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو