skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انگلستان برای توسعه شبکه 5G خود به سراغ اریکسون رفت

۱۲ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت BT ارائه دهنده خدمات ارتباطی در انگلستان طی قراردادی با اریکسون به عنوان دومین شرکت فروشنده شبکه 5G قرار است شبکه 5G  را در چندین شهر بزرگ کشور از جمله چهار پایتخت یعنی لندن، ادینبرو، بلفاست و کاردیف برقرار سازد.

به گزارش پیوست، این اعلامیه درست یک ماه پس از قرارداد شرکت BT با نوکیا برای حذف تجهیزات هواوی از شبکه‌های 5G کشور منعقد شد. شرکت‌های ارتباطی انگلستان به دنبال قانون ممنوعیت دخالت شرکت‌های چینی در شبکه 5G این کشور باید تجهیزات هواوی را از زیرساخت‌های شبکه انگلستان حذف کنند.

تابستان گذشته به دنبال نگرانی‌های امنیتی دولت انگلستان، این کشور خرید تجهیزات از هواوی را از سال 2021 ممنوع کرد و شرکت‌ها باید طی روندی هفت ساله تجهیزات قبلی این شرکت را نیز از زیرساخت‌های شبکه خود خارج کنند.

به همین منظور شرکت نوکیا برای ارائه زیرساخت شبکه دسترسی رادیویی برای پایگاه‌های شرکت BT در سراسر انگلستان انتخاب شد. اما از آنجایی که این شرکت همواره دو فروشنده را برای تامین تجهیزات استفاده می‌کند و وابستگی به یک منبع را نادرست می‌داند قرارداد با شرکت اریکسون دور از انتظار نبود.

گسترش همکاری شرکت BT با اریکسون که پیشتر نیز برای تعویض تجهیزات اصلی و مرکزی زیرساخت G5 با این شرکت همکاری داشت باعث خواهد شد تا این شرکت سوئدی در نهایت بیش از نیمی از ترافیک G5 در شبکه BT را تحت مدیریت داشته باشد.

فرایند تعویض زیرساخت و تجهیزات 5G و به طور کلی شبکه‌های BT یک فرایند پر هزینه و زمان‌بر خواهد بود و براساس برآوردهای انجام شده این شرکت به بیش از ۶۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری دیگر برای تعویض تجهیزات نیاز دارد که البته از لحاظ فنی نیز فرایند دشواری محسوب می‌شود. این شرکت باید بدون آسیب به خدمات مشتریان زیرساخت خود را به اریکسون یا نوکیا منتقل کند.

اما با این همه دولت انگلستان یک دوره زمانی ۷ ساله تا سال ۲۰۲۷ را در اختیار شرکت‌ها قرار داده است که به نظر کافی خواهد بود.

به لطف زمان کافی این شرکت می‌تواند به تدریج و رفته رفته تجهیزات مناطق مختلف را به گونه‌ای تعویض کند که خدمات مشتریان دچار مشکل نشود. برای مثال در منطقه‌ای که چندین آنتن وجود دارد تعویض یک آنتن در زمانی که دیگر آنتن‌ها فعال هستند تاثیر چندانی در آنتن‌دهی آن منطقه نخواهد داشت.

هاوارد واتسون مدیر ارشد تکنولوژی و اطلاعات در شرکت BT می‌گوید که همکاری این شرکت با نوکیا و اریکسون به تبعیت از الزامات دولت انگلستان کمک خواهد کرد و در عین حال در «فرصتی عالی» یک زیرساخت شبکه قدرتمند را ایجاد خواهد کرد.

با این وجود شرکت هواوی نیز تحقیقاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تاخیر در توسعه شبکه G5 انگلستان می‌تواند ایجاد ۳۵۰ هزار شغل را در لندن و جنوب شرقی این کشور به خطر بیاندازد و ضرری ۱۴۰ میلیارد دلاری به دنبال داشته باشد.

به گفته هواوی کاهش سرعت توسعه انگلستان در جهان دیجیتال باعث خواهد شد تا صنایع این کشور از جمله تولید، رباتیک، درمان و آموزش از راه دور با مشکل مواجه شوند.

شرکت تحلیل بازار CCS Insight نیز عقیده دارد که ممنوعیت هواوی در انگلستان باعث شده است تا تنوع فروشندگان در این کشور کاهش یافته و درنتیجه گزینه‌های پیش روی ارائه دهندگان به چند شرکت محدود شود.

منبع: zdnet

http://pvst.ir/8wn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو